Polska wśród krajów z największymi inwestycjami w centra handlowe

Autor: portalspozywczy.pl 2 listopada 2010 19:34

Polska, Francja i Hiszpania znalazły się ex-aequo na trzecim miejscu pod względem wartości inwestycji w powierzchnie handlowe. Tylko w 3 kwartale w każdym w tych krajów zainwestowano ponad 450 milionów euro w centra handlowe.

Polska i Hiszpania znacznie polepszyły wyniki z poprzedniego kwartału. Najważniejszymi transakcjami była sprzedaż drugiej transzy oddziałów banku BBVA w Hiszpanii oraz nabycie przez Unibail-Rodamco centrów handlowych Arkadia i Wileńska w Warszawie. Całkowita wartość inwestycji w centra handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej osiągnęła poziom 1.3 miliardów euro. Ponad połowa wszystkich inwestycji przeprowadzonych w naszym regionie od początku roku była przeprowadzona w Polsce.

W 3 kwartale 2010 roku inwestorzy przeprowadzali transakcje na głównych rynkach europejskich, a 90 proc. kapitału ulokowali w 5 najważniejszych krajach - Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Polsce i Hiszpanii.

Patrick O'Gorman, dyrektor działu rynków kapitałowych w firmie CB Richard Ellis, twierdzi, że polski rynek powierzchni handlowych jest jednym z najbardziej interesujących i atrakcyjnych obszarów w całej Europie. - Dobre wskaźniki ekonomiczne wpływają na wzrost wydatków konsumpcyjnych, co bezpośrednio przekłada się na popyt i wzrost stawek czynszów w centrach handlowych. Duży popyt na najlepsze lokale w centrach handlowych pozwala inwestorom na maksymalizację zysków poprzez odpowiednie zarządzanie centrum i odpowiedni dobór najemców - podkreśla O'Gorman.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    3,34

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane