Polski rynek gotowy do komercyjnego wdrażania płatności mobilnych Visa

Autor: www.dlahandlu.pl 15 października 2012 11:34

Zgodnie z przewidywaniem, że do 2020 r. ponad połowa wszystkich transakcji Visa Europe będzie dokonywana z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Organizacja Visa Europe prowadzi szeroko zakrojone przygotowania do komercyjnych wdrożeń płatności mobilnych, wchodząc z czołowymi operatorami telekomunikacyjnymi i firmami technologicznymi w alianse, które przewidują zarówno wspólne projekty o zasięgu ogólnoświatowym, jak i działania na rynkach krajowych.

W Polsce szybko rozwinęły się i zostały dobrze przyjęte przez konsumentów płatności zbliżeniowe Visa, które otwierają drogę do płatności mobilnych. Już 26 banków w kraju wydaje zbliżeniowe karty Visa w standardzie EMV (kolejni wydawcy mają dołączyć do końca roku), co jest równoznaczne z ich pełnym przygotowaniem do wdrażania mobilnych płatności zbliżeniowych Visa. Visa Europe przeprowadziła do tej pory w Polsce wdrożenia płatności mobilnych z 5 bankami i 3 operatorami sieci komórkowych.

W Polsce - zarówno we współpracy z operatorami sieci komórkowej, jak i w modelu wydawnictwa bezpośredniego przez banki - zostały przetestowane różnorodne możliwe rozwiązania techniczne udostępniające konsumentom mobilne płatności zbliżeniowe wykorzystujące technologię Visa:  SIM-centric, czyli rozwiązanie, w którym mobilna aplikacja płatnicza Visa znajduje się na karcie SIM, akcesoria do iPhone oraz rozwiązanie bazujące na karcie pamięci microSD. Pierwszym wdrożeniem płatności mobilnych Visa w Polsce był pilotaż z 2010 r. zrealizowany z Bankiem Zachodnim WBK i siecią Plus, wykorzystujący rozwiązanie SIM-centric w aparacie Samsung.

- Zależy nam na wprowadzeniu w Polsce płatności mobilnych Visa na masową skalę w sposób wygodny i bezpieczny dla użytkowników oraz atrakcyjny dla wszystkich naszych partnerów: banków, operatorów telekomunikacyjnych i pozostałych uczestników rynku. Przygotowując kompletny ekosystem dla płatności mobilnych Visa, rozmawiamy i współpracujemy z bankami oraz ze wszystkimi operatorami oraz firmami zajmującymi się personalizacją mobilnych instrumentów płatniczych - powiedział Jakub Kiwior, dyrektor Visa Europe w Polsce.

Visa Europe prowadzi już w Polsce prace mające na celu komercyjne wdrożenia płatności mobilnych wspólnie m.in. z BRE (mBank i MultiBank), Bankiem Zachodnim WBK oraz ING Bankiem Śląskim. Organizacja Visa współpracuje także ze wszystkimi operatorami sieci komórkowych, przy czym szczególnie zaawansowane są przedsięwzięcia z dwiema sieciami, w tym z siecią Orange.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,19

  • Śr

    0,75

  • Min

    0,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10549

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane