PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Polskie ePłatności chcą w 2 lata podwoić liczbę zainstalowanych terminali

Autor: dlahandlu.pl 18 kwietnia 2013 13:57

Do 2016 roku Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie eP zamierza zwiększyć liczbę posiadanych terminali płatniczych POS w kanale tradycyjnym z obecnych 20 tys. do 37 tys. urządzeń i wejście do pierwszej trójki firm z tej branży. Obecnie blisko 30 proc. nowo instalowanych terminali płatniczych na polskim rynku należy do PeP. Miesięcznie spółka rozlicza transakcje o wartości 370 mln zł.

PeP i OPTeam planują poszerzenie współpracy, w ramach której zaoferują wspólnie nowe rozwiązanie: system przelewów internetowych pay-by-link wsparty obsługą płatności kartowych z wykorzystaniem 3-D secure. - Rynek e-commerce będzie nadal intensywnie się rozwijał. Szczególnie duże szanse widzimy w wejściu w rynek płatności online czy to z użyciem karty czy telefonu komórkowego. Obecnie aż 80 proc. płatności online stanowią przelewy - mówi Janusz Bober, prezes Polskich ePłatności i równocześnie przewodniczący rady nadzorczej OPTeamu.

PeP zamierza też rozwijać usługi m-commerce, czyli płatności za towary i usługi z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Zajęcie istotnej pozycji w rodzącym się krajowym rynku płatności mobilnych to jedno z priorytetowych zadań spółki.

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. (PeP) zostało utworzone w styczniu 2010 r. Obecnie PeP posiada ponad 6 proc. udziału w rynku pod względem liczby terminali. W kategorii transakcji cashback 26 proc. przeprowadzanych jest w terminalach spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane