Polskie ePłatności: Rynek terminali zwiększy się dwukrotnie w ciągu kilku lat

Autor: dlahandlu.pl 1 czerwca 2017 13:56

- Liczba terminali POS rośnie 14 proc. p.a.. i w 2016 roku przekroczyła 500 tys. W związku z wdrożeniem rządowego programu wsparcia obrotu bezgotówkowego w przedsiębiorstwach, szacuje się że do 2020 roku liczba terminali w Polsce wyniesie 1,2 mln  - mówi Janusz Bober, przewodniczący rady nadzorczej CRE Polskie Płatności S.A.

- W Europie widzimy wyraźny trend odchodzenia od gotówki. Również w Polsce rząd pracuje nad uszczelnianiem VAT-u i eliminacją szarej strefy. To pomoże wyrównać szanse na rynku i sprzyja uczciwym przedsiębiorcom. W Polsce wciąż zdecydowana większość transkacji jest dokonywana za pomocą gotówki, ale coraz więcej rodaków przekonuje się do nowoczesnych płatności. Rządowy program cyfryzacji administracji na pewno przyczyni się do popularyzacji tego typu rozwiązań - uważa Janusz Bober.

Przedstawiciel Polskich ePłatności zaznaczył, że wejście spółki w e-commerce jest koniecznością. 

- 47 proc. sklepów internetowych w Polsce dysponuje także sklepem stacjonarym, co oznacza, że prawie połowa z nich może rozwijać strategię omnichannel. W 2016 roku liczba e-sklepów w Polsce wzrosła o 7 proc. rdr. W 2020 roku będzie ich już ponad 30 tys. Dlatego chcemy być obecni w tym sektorze, myślimy o akwizycjach - dodał Janusz Bober.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane