PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polskie ePłatności wprowadzają do oferty terminal mobilny z możliwością dopłaty od MasterCard

Autor: www.dlahandlu.pl 30 września 2014 12:06

Wkrótce w ofercie firmy Polskie ePłatności pojawią się urządzenia typu mPOS - Ingenico iCMP. Umożliwiają one przekształcenie dowolnego smartfona lub tabletu z systemem Android bądź iOS we w pełni funkcjonalny terminal płatniczy.

- Wprowadzenie na polski rynek urządzeń mPOS ma szansę rozpocząć prawdziwą rewolucję w segmencie małych i średnich przedsiębiorstw. Urządzenie iCMP może być z powodzeniem wykorzystywane przez „początkujących" użytkowników - firmy nieposiadające doświadczenia w honorowaniu kart. Jest ono znacznie tańsze w eksploatacji niż terminale stacjonarne, a jego obsługa jest równie prosta, jak korzystanie z podstawowych funkcji smartfona. iCMP będzie pierwszym szeroko dostępnym na polskim rynku mPOSem umożliwiającym akceptację płatności zbliżeniowych - mówi Piotr Waś, Country Manager na Polskę, Węgry i kraje bałtyckie, Ingenico. - mPOS już dziś cieszy się ogromną popularnością m.in. we Włoszech, gdzie liczba jego użytkowników i dokonywanych za pomocą tego typu urządzeń transakcji rośnie z miesiąca na miesiąc - dodaje Waś.
W sierpniu bieżącego roku organizacja MasterCard ogłosiła, że dofinansuje mobilne terminale płatnicze dla punktów handlowo-usługowych z sektora MŚP. Jednorazowe wsparcie przy zakupie terminala mPOS może wynieść nawet 65 euro. Środki będą przekazywane agentom rozliczeniowym dokonującym zakupu urządzeń dla swoich klientów. Warunkiem uzyskania dopłaty jest możliwość akceptowania za pomocą urządzenia mPOS płatności zbliżeniowych. Ingenico iCMP w ofercie Polskich ePłatności będą pierwszymi w kraju terminalami kwalifikującymi się do dopłaty.
- Zdecydowaliśmy się dofinansować terminale mPOS, ponieważ pragniemy zachęcić drobnych przedsiębiorców do akceptowania płatności bezgotówkowych. Uważamy, że nasz program ma szansę pozytywnie wpłynąć na zwiększenie obrotu kartowego, a jednoczesnie stanowić będzie realną pomoc dla małych punktów usługowo - handlowych - mówi Bartosz Ciołkowski, Dyrektor Generalny polskiego oddziału MasterCard. - Stawiamy na terminale zbliżeniowe, ponieważ to właśnie transakcje zbliżeniowe są coraz chętniej stosowaną przez Polaków formą płatności za zakupy. Bardzo cieszą nas plany Polskich ePłatności, które jako pierwsze w kraju zaoferują swoim klientom urządzenia marki Ingenico spełniające warunki uzyskania dopłaty - dodaje.
W lipcu firma Polskie ePłatności rozpoczęła program pilotażowy aplikacji mPeP z wykorzystaniem 50 urządzeń Ingenico iCMP. Od 15 lipca przedsiębiorcy biorący udział w programie przeprowadzili za pomocą urządzeń mPOS 1691 transakcji, z czego 1133 stanowiły transakcje zbliżeniowe (67%). Średnia wartość pojedynczej transakcji w zależności od branży wahała się od 18 do 112 zł.
Do pilotażu zaproszono firmy działające w branżach transportowej, gastronomicznej oraz w szeroko pojętym obszarze usług. Wyjątkowo obiecujące rezultaty program przyniósł w branży przewozów taxi oraz w mobilnych salonach kosmetycznych.
- Odkąd na światowym rynku urządzeń do obsługi płatności bezgotówkowych pojawił się mPOS, uważnie przyglądamy się rozwojowi tego rozwiązania. Zapotrzebowanie na tego rodzaju urządzenia sygnalizują również nasi klienci, zwłaszcza drobni przedsiębiorcy, dla których ważna jest każda złotówka. W związku z tym, jako pierwszy spośród polskich dostawców rozwiązań do obsługi płatności, zdecydowaliśmy się wprowadzić do naszej oferty urządzenia Ingenico iCMP umożliwiające akceptację płatności zbliżeniowych. Program pilotażowy, który rozpoczęliśmy w lipcu pokazał, że mPOS może istotnie przyczynić się do rozwoju mikrofirm oraz przedsiębiorstw z segmentu MŚP - mówi Janusz Bober, Prezes Zarządu, Polskie ePłatności. - Jestem przekonany, że program dopłat prowadzony przez MasterCard uczyni ofertę dla drobnych przedsiębiorstw jeszcze bardziej atrakcyjną i znacząco przyczyni się do zwiększenia liczby akceptantów kart w Polsce. Ponadto, dla pierwszych klientów zainteresowanych mPOS przygotowaliśmy bardzo atrakcyjną ofertę cenową. 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Mpos 2014-10-21 20:26:33

  mobil merchant,tzw mPOS oferuje Elavon od dawna,zainteresowanych zapraszam tel.695 399 085

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,90

 • Śr

  3,50

 • Min

  2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane