PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polskie ePłatności zmieniają właściciela

Autor: dlahandlu.pl 23 czerwca 2016 14:56


OPTeam, notowana na GPW spółka z sektora IT, podpisała umowę kupna 50 proc. akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Jednocześnie OPTeam zawarł przedwstępną umowę sprzedaży akcji PeP na rzecz funduszu Innova, pozyskując tym samym dodatkowy kapitał w wysokości 37,5 mln zł.

- Zdecydowaliśmy się na sprzedaż 75% akcji naszemu strategicznemu partnerowi - funduszowi Innova, który także dokapitalizuje PeP, dzięki czemu spółka pozyska kapitał na dalszy rozwój oraz pomyślną konsolidację sektora. Wierzę, że wspólnie stworzymy podmiot, który w niedługim czasie stanie się czołowym graczem na rynku e – płatności w Polsce. ” – powiedział Wacław Szary – prezes zarządu OPTeam S.A.
Proces zakupu akcji PeP rozpoczął się ponad rok temu. Spośród kilkudziesięciu adresatów oferty, do analizy projektu przystąpiło kilkanaście podmiotów. Ostatecznie wygrał OPTeam SA, który został nabywcą 50% akcji dających prawo do 58,84% głosów na WZA PeP.
Strategicznym partnerem OPTeamu w procesie odkupienia akcji od PWPW jest fundusz Innova, który dokapitalizuje PeP i wspólnie z OPTeamem, planuje dalszą konsolidacje sektora oraz rozwój świadczonych usług. Celem partnerów jest zwiększenie pozycji konkurencyjnej PeP i dalsze, zwiększenie skali biznesu tej grupy. Pozwoli to PeP mocniej zaistnieć na rozwijającym się polskim rynku płatności elektronicznych. PeP jest jednym z pionierów wprowadzania na ten rynek m.in., rozwiązań zbliżeniowych.
Podpisana umowa sprzedaży kończy ponad 6-letnią inwestycję PWPW w Polskie e-Płatności.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,93

 • Min

  2,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane