PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Polskie sieci handlowe chcą innych progów opodatkowania, niż te proponowane przez PiS

Autor: Rzeczpospolita 10 lipca 2015 09:07

Duże sieci już straszą skutkami wprowadzenia 
u nas rozwiązań węgierskich. - Jeśli podatek wejdzie od poziomu 1 mld zł sprzedaży rocznie, obejmie on wiele polskich firm, ale chyba nie o to autorom propozycji chodzi. Bardziej sensowny byłby poziom 5 czy nawet 10 mld zł sprzedaży, który są w stanie wygenerować tylko wielkie zagraniczne firmy handlowe – mówi prezes jednej z krajowych sieci na łamach "Rzeczpospolitej".

Nie są znane wszystkie szczegóły planu podatkowego – ale padły propozycje różnych progów sprzedaży, powyżej których dodatkowe obciążenie nakładane byłoby na obroty firmy.

Mowa jest o widełkach od 0,5 proc. do 2 proc. rocznych obrotów – to poziom średnich marż w branży handlowej. 

Czytaj więcej w "Rzeczpospolitej".

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2015-07-13 18:25:22

  Zapewne dotyczyć to będzie dużych sieci- koncernów a nie sieci franczyzowych które zazwyczaj prowadzą na zasadach partnerskich polscy obywatele-prywatne mało powierzchniowe i średnio powierzchniowe sklepy typu np Żabka,Polska Chata itd. Diabeł tkwi w szczegółach co do wysokości % jak i progu ale to należy zrobić aby zapobiec drenowaniu finansów z kraju, bo co nam z PKB skoro 50% tego zostaje w rekach zagranicznych sieci a one to wywożą do swych krajów i tam inwestują

 • Franczyzobiorca 2015-07-13 17:59:20

  Tysiące sklepów franczyzowych ma nadzieję, że wypowiedź PIS o opodatkowaniu prywatnych sklepów o różnych NIP była pomyłką, gdyż byłaby to rzeź polskiego handlu. Jesteśmy przekonani, że podatek będzie dotyczył marketów oraz sieci o wielkich obrotach. Byłoby dobrze aby nastąpiło niezwłoczne wyjaśnienie lub konsultacje z sieciami franczyzowymi.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,76

 • Min

  2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane