PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Pomimo spadku liczby klientów wciąż przybywa centrów handlowych

Autor: Rzeczpospolita 21 stycznia 2015 09:20

Mimo, że coraz mniej ludzi odwiedza centra handlowe, to jednak w tym roku może paść rekord budowy nowych obiektów - informuje Rzeczpospolita.

W 2015 r. może przybyć 547 tys. mkw. powierzchni w centrach, co oznaczałoby wzrost o niemal 65 proc. w porównaniu do poprzedniego roku - szacuje firma doradcza JLL. Z kolei firma CBRE podaje, że na koniec 2014 r. w budowie było 770 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej.

Jak informuje Rzeczpospolita dane są o tyle zaskakujące, że zainteresowanie klientów centrami handlowymi i robieniem tam zakupów spada. Według danych z badania ruchu w takich obiektach Experian FootFall tylko w listopadzie spadł on w Polsce o 2,8 proc., a były w ub.r. miesiące z nawet 10-proc. spadkami. Zdaniem Andrzeja Falińskiego, dyrektora generalnego Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, centra w Polsce wygrywają zdecydowanie z ulicami handlowymi; dochodzi tam do swego rodzaju kumulacji popytu, stąd zainteresowanie takimi projektami nie spada.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • BZ 2015-01-26 12:07:33

    ja jestem ze Szczecina, a konkretnie mieszkam na Warszewie i tu ludziom by się przydało jakieś centrum handlowe, ale nici z tego od dawna. więc to chyba zależy od lokalizacji

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane