Ponad 2 mld zł przychodów sieci Piotr i Paweł

Autor: www.dlahandlu.pl 8 lutego 2016 11:15

Ponad 2 mld zł przychodów sieci Piotr i Paweł sklep sieci Piotr i Paweł, fot. materiały prasowe

Ekspansja sieci Piotr i Paweł w roku 2015, dzięki otwarciu 19 placówek, była najbardziej dynamiczna w 25-letniej historii polskiej sieci. Supermarkety umocniły swoją pozycję w strategicznych dla nich aglomeracjach: warszawskiej, trójmiejskiej, poznańskiej i łódzkiej. Blisko 7-proc. dynamika obrotu ostatniego kwartału, mimo rosnącej w tym okresie deflacji cen żywności, pozwoliła osiągnąć poziom przychodów rocznych na poziomie 2 123 mld zł, co oznacza wzrost o 4,4 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

W ostatnich miesiącach roku 2015 uruchomiony został również pilotaż nowego konceptu sklepu „Piotr i Paweł Market”. Testowany format oferowany jest franczyzobiorcom posiadającym lokale o mniejszej powierzchni niż standardowe supermarkety „Piotr i Paweł” .
Od ub.roku, doświadczeni kierownicy sklepów, zainteresowani prowadzeniem własnego biznesu, biorą udział w programie rozwojowym „Mój sklep”. Rozbudowany system szkoleń oraz wsparcie finansowe umożliwia menadżerom Piotra i Pawła stać się niezależnym właścicielami prowadzonych supermarketów.
Supermarkety Piotr i Paweł to sieć powstała w Poznaniu, licząca obecnie 134 sklepy. Obroty sieci za rok finansowy 2015 wyniosły 2 123 mld zł, co oznacza wzrost w porównaniu z rokiem 2014 o 4,4 proc.
W roku 2016 sieć planuje wzmocnić swoją pozycję rynkową uruchamiając około 20 placówek poprzez rozwój organiczny i pozyskiwanie nowych franczyzobiorców. Zgodnie z trendami zachodzącymi na rynku Piotr i Paweł planuje nadal rozwijać swoje kompetencje w obszarze produktów świeżych, funkcjonalnych, asortymentu bio oraz zdrowych dań gotowych. Planowane są również udogodnienia technologiczne, które mają na celu ułatwianie zakupów w supermarketach oraz sklepach internetowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Konsument 2016-02-09 11:52:53

  Mieszkam w Wągrowcu pod Poznaniem, kilkadziesiat kilometrow od centrali waszej sieci. Mam nadzieje, ze i u nas otworzycie Piotra i Pawla, bo w mniejszych mniejscowosciach wybor towarow jest zalosny. A sa tez ludzie tak jak ja, co unikaja robienia zakupow w biedrze i wymagaja od sklepow wiecej niz dwa rodzaje jogurtu i piec rodzajow czekolad!  Konsument z Wielkopolski

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,19

 • Śr

  4,27

 • Min

  3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane