PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ponad 30 proc. strat w polskim handlu spowodowana jest kradzieżami wewnętrznymi

Autor: pr 6 listopada 2014 09:19

Światowy Barometr o Kradzieżach w Handlu Detalicznym informuje, że straty kosztują detalistów 128 miliardów dolarów na skalę światową. To średnio 1,26% wartości ich sprzedaży. Polska na przestrzeni lat i rozwoju handlu detalicznego również zmaga się z tym problemem. Według danych zebranych w badaniu GRTB przeprowadzonym w roku 2009 straty poniesione na skutek kradzieży w Polsce stanowiły aż 1,45% zysku. W latach kolejnych wskaźnik ten wahał się od 1,35% do 1,41% wartości całej sprzedaży.

Tegoroczny raport ukazuje znaczną poprawę i zmniejszenie tego wskaźnika w Polsce oraz duże zróżnicowanie jego poziomu na świecie. Związane to jest z rozwojem sektora detalicznego, którego następstwem jest wzrastająca świadomość i doświadczenie detalistów w minimalizowaniu strat. Aż 50% detalistów biorących udział w tegorocznym badaniu w Polsce, chce zwiększyć procent  wykorzystania zabezpieczeń na etapie produkcji w swoim biznesie oraz zwiększyć poziom zabezpieczeń wewnętrznych. Według GRTB 2014 aż 33,3% strat w polskim handlu spowodowana
jest kradzieżami wewnętrznymi, a tylko 5,2% z powodu błędów magazynowych i administracyjnych. Jakie towary cieszą się największym zainteresowaniem zorganizowanych grup przestępczych w Polsce i na świecie? Złodzieje oraz nieuczciwi pracownicy w Polsce głównie wybierali produkty, które łatwo wynieść ze sklepu i sprzedać, takie jak ubrania lub akcesoria telefoniczne. Do innych, często kradzionych produktów zaliczają się elektronarzędzia, wina oraz kosmetyki do makijażu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,13

  • Śr

    6,40

  • Min

    3,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane