PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ponad 40-proc. spadek przychodów Bomi. Spółka podpisała umowy franczyzowe z trzema firmami

Autor: www.dlahandlu.pl 15 listopada 2012 10:17

Ponad 40-proc. spadek przychodów Bomi. Spółka podpisała umowy franczyzowe z trzema firmami

Spółka Bomi zanotowała w trakcie 3 kwartałów 2012 roku przychody ze sprzedaży o około 43% niższe niż za analogiczny okres ubiegłego roku. W głównej mierze był to efekt problemów z płynnością finansową oraz prowadzonym procesem upadłości układowej oraz restrukturyzacji działalności. Cała Grupa Kapitałowa zanotowała w trakcie 3 kwartałów 2012 roku przychody ze sprzedaży o prawie 41% niższe niż za analogiczny okres ubiegłego roku

Skonsolidowane przychody Grupy Bomi za okres trzech kwartałów br. to 625 688 tys. zł (1 063 376 tys. zł w analogicznym okresie roku ubiegłego). Strata z działalności operacyjnej to 796 897 tys. zł, a strata brutto to 810 760 tys. zł (3 440 tys. zł straty w analogicznym okresie roku ubiegłego).

Firma w zakresie przejścia sklepów do formatu franszyzowego pod markami BOMI i RAST w rejonie warmińsko - mazurskiem zawarła jedną kompleksową umowę na łącznie 11 placówek w Olsztynie i drugą na dwa lokale własne w Olsztynie i Mrągowie z firmą Instal- REM Eksport Sp. z o.o. (obecnie IBES Sp. z o.o.).

W zakresie rejonu pomorskiego zostały zawarte trzy umowy franczyzowe z firmą Delta Pomorze Sp. z o.o.

W zakresie rejonu mazowieckiego została złożona oferta na zawarcie umowy franczyzowej z firmą AGS Sp. z o.o. na dwie lokalizacje. Obecnie franczyzobiorca rozpoczął negocjacje w zakresie ustalenia parametrów umowy. 

Na dzień koniec września Bomi po dokonaniu restrukturyzacji zatrudniała 616 osób, przy czym liczba ta obejmuje jeszcze pracowników, którzy otrzymali ze spółki wypowiedzenia, ale ich okres jeszcze nie minął. Ze wskazanej liczby 265 osób to osoby faktycznie pracujące.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane