PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ponad 800 sklepów z dopalaczami zamknięto do odwołania

Autor: Gazeta Wyborcza 3 października 2010 17:17

Donald Tusk na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w sprawie walki z dopalaczami powiedział, że sklepy z dopalaczami zniknęły raz na zawsze - podała Gazeta Wyborcza.

- Wszystko to, co funkcjonuje w tych sklepach jako tzw. dopalacze będące środkiem odurzającym, czy działające jako psychotropy, czy będące paranarkotykiem, niezależnie od tego, co właściciele, hurtownicy, czy sprzedawcy nakleją na ten produkt - będziemy traktowali jako produkt zakazany, jeśli zagraża zdrowiu i życiu - podkreślił szef rządu. - Nie może być tak, że ktoś sprzedaje truciznę zagrażającą życiu i zdrowiu ludzi szczególnie dzieci i że państwo jest bezradne tylko dlatego, że on (właściciel sklepu) naklei na produkcie, że to nie jest środek spożywczy - dodał.

Premier odbył w niedzielę telekonferencję z wojewodami, komendantami wojewódzkimi policji oraz wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi ws. walki z dopalaczami. W telekonferencji uczestniczył także minister spraw wewnętrznych.

Jak dodał premier były nieliczne przypadki stawiania oporu, a w sześciu punktach sprzedaży dopalaczy znaleziono także twarde narkotyki.

Premier ma nadzieję, że skley zostaną zaplombowane i nie zostaną uruchomione do czasu zmiany przepisów, która uniemożliwi ich prowadzenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,55

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane