Ponad 83 tys. transakcji mobilnych w sieci Biedronka

Autor: Onet.pl / Biznes.pl 30 grudnia 2013 11:18

Sieć sklepów Biedronka w październiku wprowadziła w swoich sklepach płatności mobilne. W ocenie obserwatorów rynku było to zaskakującym posunięciem. Z jednej strony ta forma płatności nie jest jeszcze zbyt popularna, w tym zakresie Biedronka jest bardzo innowacyjna. Z drugiej strony, właściwie cała konkurencja umożliwia w swoich sklepach korzystanie z kart płatniczych, czego od dawna domagają się klienci Biedronki - podaje Onet.pl za serwisem Biznes.pl.

Dlaczego Biedronka nie zdecydowała się na wprowadzenie obsługi kart płatniczych? Przez zbyt wysokie opłaty, jakie są pobierane przez pośredników tego systemu. Jak wyjaśnia w serwisie Biznes.pl Alfred Kubczak, dyrektor ds. korporacyjnych Jeronimo Martins Polska, płatności mobilne są alternatywą dla płatności za pomocą kart, z tą różnicą, że nie są one obciążane tak wysokimi opłatami, głównie interchange.
To jednak nie przekreśla możliwości wprowadzenia płatności kartami w Biedronkach. W wypowiedzi dla Biznes.pl Kubczak przyznaje, że Biedronka wiąże wiele nadziei z oczekiwanymi w przyszłym roku zmianami w zakresie stawek interchange fee. To powinno urealnić możliwość wprowadzenia płatności kartami w sklepach sieci.

Od dnia uruchomienia systemu (21 października) do 17 grudnia br. dokonano ponad 83 tys. transakcji mobilnych w sieci Biedronka.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ... 2013-12-31 12:37:05

    Niech jeszcze Biedronka poda ilu klientów w tym samym okresie obsłużono... 83tys. transakcji to nie powód do dumy, a przyznanie się do porażki. Gdy tylko skończą się bankowe promocje, telefonem w Biedronce nie zapłaci już nikt. Biorąc pod uwagę, że Biedronka jest drogim sklepem, te całe gadanie o tym "jaka droga jest akceptacja kart" to jawne kpiny z klientów. Auchan jest dużo tańsze, a karty przyjmuje.

  • ac 2013-12-30 22:06:12

    Przyjmując, że Biedra ma 2200 sklepów, oznacza to, że w tym okresie w każdym sklepie dokonywano pół transakcji dziennie. Tylko pogratulować...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4715

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane