PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Ponad milion złotych zysku Almy Market za I kw.

Autor: propertynews.pl, www.dlahandlu.pl 14 maja 2013 19:59

Alma Market zanotowała stabilny I kwartał bieżącego roku. Pod względem danych finansowych jest on prawie identyczne z poprzednim. Zysk netto spółki Alma Market wyniósł nieco ponad 1 mln złotych. Przed rokiem było to 337 tys złotych (przy czym ponad 1,2 mln złotych firma straciła na tzw. działalności zaniechanej). W I kwartale 2013 roku łączny przychód firmy wyniósł 381 mln złotych. Przed rokiem było to 379 mln złotych.

Plany inwestycyjne przyjęte przez spółkę dominującą Alma Market na 2013 rok zakładają otwarcie łącznie do ośmiu nowych lokali handlowych Delikatesy Alma, z czego cztery w aglomeracji warszawskiej, dwie w Gdyni i po jednej w Krakowie i Olsztynie. Na wynajem wszystkich lokali spółka dominująca posiada już podpisane umowy najmu. Dwa z nich rozpoczęły już działalność handlową w marcu 2013 roku, a kolejne dwa otwarte zostaną 15 maja. Nie wyklucza się, że w bieżącym roku uruchomiony zostanie w Warszawie dodatkowo jeden sklep typu convenience, funkcjonujący pod brandem Food&Joy.
Wysokość nakładów inwestycyjnych w 2013 roku nie przekroczy 25 mln zł. Planuje się, że sfinansowanie tych inwestycji nastąpi w oparciu o środki własne oraz kapitał dłużny.
Strategia rozwoju Almy realizowana jest również poprzez sukcesywne zwiększanie wielkości sprzedaży poprzez kanał sprzedaży internetowej Alma24.pl. Zakładany wzrost wolumenu obrotów spółka zamierza osiągnąć poprzez działania mające na celu zwiększenie ilości zamówień, jak również poprzez poszerzanie geograficznego zasięgu dostępności tej formy sprzedaży. Nakłady na rozwój tej działalności będą stosunkowe niewielkie i środki finansowe na ich sfinansowanie w całości pochodzić będą ze środków własnych.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Rusałka 2013-05-16 13:22:05

  Wczoraj Alma otworzyła swe podboje w Warszawskim Klifie

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,06

 • Min

  2,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane