Ponad tysiąc producentów w bazie aplikacji Pola

www.portalspozywczy.pl 14 czerwca 2016 16:57

Gdy wystartowaliśmy w listopadzie 2015 r. opatrzonych informacją było 50 proc. zeskanowanych towarów z pierwszego tygodnia. Obecnie jest to ponad 80 procent. Bazę aktualizujemy w odpowiedzi na popularność danego produktu, np. jeśli coś zostało zeskanowane 200 razy to dodajemy to szybciej niż towar, który pojawił się trzy razy - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Piotr Trudnowski, członek zarządu Klubu Jagiellońskiego i jeden z pomysłodawców aplikacji Pola.

- Na początku były to produkty masowe. Obecnie pojawiają się coraz mniej popularne, przez co pozyskanie wiedzy do opisu jest coraz trudniejsze i bardziej czasochłonne - przyznaje.

W bazie Poli znajduje się już ponad tysiąc producentów, co odpowiada za 80 procent wszystkich zeskanowań. Celem twórców programu jest zwiększenie tego wskaźnika do ok. 90 procent. 

- Wiadomo, że nie da się tego zrobić w stu procentach, gdyż rynek też jest żywy. Warto zaznaczyć, że w bazie mamy samych producentów a nie produkty. Od strony technicznej nie jesteśmy bowiem w stanie zweryfikować czy konkretny serek został na sto procent wyprodukowany w Polsce. Wiemy natomiast czy firma, która go produkuje ma w Polsce fabryki - uzupełnia jeden z pomysłodawców aplikacji.

Od listopada 2015 roku aplikację Pola pobrano ponad 220 tysięcy razy. Za jej pomocą użytkownicy zeskanowali już prawie 3 mln kodów. W bazie znajduje się już ok. tysiąca producentów. Aby skorzystać z aplikacji należy zeskanować kod kreskowy za pomocą urządzenia mobilnego.

Całość: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane