Poprawa na rynku inwestycyjnym w Polsce

Autor: Jones Lang LaSalle 2 sierpnia 2011 17:09

Wartość transakcji, których przedmiotem były nieruchomości komercyjne wyniosła w b.r. 1 miliard 112 mln Euro (dane według stanu na 2 sierpnia 2011). Na centra handlowe wydano więcej niż na nieruchomości biurowe - 611 mln Euro na centra handlowe i 501 mln Euro na nieruchomości biurowe. Na taką proporcję wpływ miała transakcja nabycia przez Unibail-Rodamco pozostałych udziałów w Galerii Mokotów - poinformował Jones Lang LaSalle.

Zarówno w sektorze biurowym jak i handlowym wiele dużych i średniej wielkości transakcji znajduje się aktualnie na etapie negocjacji i powinny zostać sfinalizowane w nadchodzących miesiącach.
Tomasz Trzósło, Dyrektor Działu Rynków Kapitałowych Jones Lang LaSalle w Polsce i Regionie Europy Środkowo-Wschodniej komentuje: „Poprawa na rynku inwestycyjnym w Polsce przekłada się na ceny nieruchomości. Najlepsze budynku biurowe osiągają obecnie stopy kapitalizacji na poziomie 6.25 proc., centra handlowe - 6.00 proc. a nowoczesne magazyny - około 8.00%. Stopy te powinny podlegać presjom zniżkowym również w II połowie roku, przy czym spodziewamy się, iż obecna różnica w stopach kapitalizacji pomiędzy najlepszymi nieruchomościami a tymi nieco gorszymi (100-200 punktów procentowych) utrzyma się w III i IV kwartale b.r. Przyczyną tej różnicy jest wciąż znacznie niższy popyt inwestycyjny na nieruchomości nie będące najlepszymi w swoich kategoriach."

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    2,46

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane