PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poprawa wyników Polskiego Jadła

Autor: dlahandlu.pl/PR 7 grudnia 2010 12:36

Zarząd Spółki Polskie Jadło SA poinformował, że w pierwszym miesiącu działania w ramach Grupy Kapitałowej, tj. od dnia 1.09.2010 do dnia 30.09.2010 spółka uzyskała skonsolidowane przychody w wysokości 1 028 000 zł przy równocześnie zrealizowanym zysku w wysokości 191 000 zł.

W analogicznym okresie ubiegłego roku spółka odnotowywała stratę w wysokości 311 000 zł przy przychodach 651 000 zł.
-  Tak radykalna poprawa wyników możliwa była po wdrożeniu od dawna przygotowywanego projektu stworzenia Grupy Kapitałowej (spółka konsoliduje wyniki ze spółką Ko-operator spółka jawna na mocy umowy konsolidacyjnej, która weszła w życie z dniem 1 września 2010). W ramach grupy dominującą rolę pełni Polskie Jadło i ma pełną kontrolę nad spółką zależną Ko-operator, która wykorzystuje znak, technologie, receptury i zasady zarządzania wypracowane przez Polskie Jadło w swojej działalności produkcyjnej i gastronomicznej. Polskie Jadło z kolei koncentruje się nad pracami związanymi z rozwojem całej grupy, tj. poszerzeniem rynku zbytu, wypracowaniu strategii rynkowej, pozyskaniu kapitału na rozwój i strategicznych partnerów gospodarczych - informuje spółka.

Zarząd firmy dodatkowo informuje o stopniowej realizacji strategii związanej z publikowanymi planami obecności wyrobów i usług oferowanych przez spółkę na polskich drogach z ofertą dla kierowców. Rozpoczęto dostawy mini pierogów do sieci stacji benzynowych LOTOS Paliwa. W pierwszym okresie dostawami objęte zostaną punkty znajdujące się przy stacjach zlokalizowanych na wybrzeżu oraz stacjach zlokalizowanych przy autostradzie A4. Zarząd spółki przewiduje, że pełna realizacja dostaw mini pierogów nastąpi do połowy 2011 roku. Ponadto, firma podpisała na 10 lat umowę dzierżawy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad obejmującą budowę dwóch przydrożnych restauracji w ramach istniejących MOPów w lokalizacjach autostrady A4 w miejscowościach Zakrzów i Podłęże.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7781

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane