Popyt na pracowników sezonowych większy o 30 proc. rdr

Autor: dlahandlu.pl 27 listopada 2014 10:46

Okres około świąteczny dla wielu pracodawców oznacza zwiększenie zamówień na wytwarzane produkty i usługi, a co za tym idzie, również wzrost zapotrzebowania na dodatkową pomoc. Dla właścicieli firm sięgnięcie w tym czasie po wsparcie pracowników sezonowych to konieczność. Czas Świąt przede wszystkim zwiększa obroty firm z branży handlowej, usługowej, logistycznej oraz HoReCa. Na zatrudnienie mogą liczyć zarówno kurierzy, kierowcy, magazynierzy, pracownicy linii produkcyjnej, czy pakowacze, jak również pracownicy call center, sprzedawcy i hostessy.

Stawki, w zależności od stanowiska, plasują się w okolicach od ok. 10-15 zł brutto za godzinę w przypadku pakowaczy lub magazynierów, do ok. 50-150 zł brutto za jednorazowy występ w roli Świętego Mikołaja.

- Widzimy znaczny, bo o około 30% wzrost popytu na pracowników względem ubiegłego roku - komentuje Tomasz Walenczak, dyrektor w agencji zatrudnienia Manpower. - Gospodarka sprzyja zwiększeniu konsumpcji nakręcając produkcję i sprzedaż, co pozytywnie wpływa na rynek pracy.

Pierwsze rekrutacje sezonowe na zimę rozpoczynają się zwykle w okolicach października i trwają aż do połowy grudnia. Zwykle podstawowymi kryteriami rekrutacji są kompetencje miękkie, spośród których najważniejsze to zaangażowanie w pracę. Zdarzają się jednak i inne wymogi,
jak np. prawo jazdy w przypadku stanowisk kurierskich, lub odpowiednie certyfikaty w przypadku stanowisk produkcyjnych. 
 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane