PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poradnik: Idealne CV specjalisty handlu i sprzedaży

Autor: Pracuj.pl 9 czerwca 2015 11:16

W I kwartale 2015 r. w serwisie Pracuj.pl pojawiło się blisko 41 tysięcy ogłoszeń skierowanych do handlowców - wynika z raportu Pracuj.pl „CV okiem rekruterów”.

Piotr Młotkowski, młodszy specjalista ds. HR w firmie RUCH SA. oraz Urszula Zając-Pałdyna, HR Business Partner w Grupie Pracuj, zwracają uwagę na elementy CV decydujące o przejściu do kolejnego etapu rekrutacji na te stanowiska.

 Wskazówka nr 1: Zadbaj o treść i estetykę dokumentu

W dokumentach aplikacyjnych handlowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na formę i trafność prezentowanych informacji. Jeśli opracowany przez nich dokument będzie przejrzysty i wyczerpujący, istnieje duża szansa, że zainteresują pracodawcę swoją kandydaturą. W ten sposób potwierdzą bowiem posiadanie pożądanych na tym stanowisku kompetencji.

 – Życiorys przygotowywany przez kandydatów powinien być przede wszystkim profesjonalny i czytelny. W idealnym dokumencie powinniśmy wystrzegać się błędów ortograficznych, stylistycznych czy literówek. CV jest w końcu naszą przepustką do rozpoczęcia negocjacji z rekruterem – przekonuje Piotr Młotkowski z RUCH S.A.

 Wskazówka nr 2: Wskaż miejsce zamieszkania

 Gotowość do częstych podróży służbowych to jedno z najważniejszych kryteriów branych pod uwagę przez rekrutera. Tymczasem, specjaliści ds. handlu w swoich dokumentach aplikacyjnych często nie podają miejsca zamieszkania albo mają kłopot z doprecyzowaniem informacji o zainteresowaniu udziałem w delegacjach. To teoretycznie mało istotne niedopatrzenie może skutkować pominięciem kandydatury.

 – Zdarza się, że kandydaci zamieszczają w CV miejsce zameldowania, które nie ma nic wspólnego z  miejscem zamieszkania. Wprowadza to  w błąd rekrutera, ponieważ będzie się zastanawiał czy kandydat rozważa relokację, czy zwyczajnie się pomylił. Dla każdego rekrutera jest to istotna informacja, zwłaszcza jeśli poszukuje on osoby, która będzie prowadziła negocjacje sprzedażowe w wybranym przez pracodawcę rejonie – komentuje Urszula Zając-Pałdyna z Grupy Pracuj.

 Wskazówka nr 3: Pochwal się swoimi osiągnięciami i doświadczeniem

Najważniejsze przy ocenie dokumentów aplikacyjnych jest doświadczenie zawodowe kandydatów. Aż 45% badanych rekruterów rozpoczyna analizę CV właśnie od tego obszaru. Specjaliści HR, rekrutujący na stanowiska związane ze sprzedażą, z pewnością zwrócą uwagę na osiągnięcia kandydatów uzyskane w poprzednim miejscu pracy oraz stopień realizacji założeń w ramach strategii firmy.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane