Poradnik: Jak dobrać podłogę do obiektu handlowego?

Autor: dlahandlu.pl 26 maja 2015 13:32

W wielkopowierzchniowych obiektach handlowych na pokrycia podłogowe najczęściej wybierana jest ceramika. W mniejszych placówkach handlowych chęć nadania pomieszczeniu odpowiedniego charakteru i atmosfery powoduje, że ich właściciele decydują się na drewno lub wykładziny (PCW, dywanowe lub linoleum).

W przypadku pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, najważniejszymi parametrami, na jakie należy zwrócić uwagę, będzie klasa użytkowa pokrycia podłogowego, a w przypadku paneli laminowanych, dodatkowo klasa ścieralności.

Do budynków o dużym natężeniu ruchu wybierać należy pokrycia o klasie użyteczności 34 (przy zastosowaniach handlowych), 42 lub 43 (do zastosowań przemysłowych) i klasie ścieralności AC5. Produkty z niższych klas nie gwarantują zachowania właściwego wyglądu, parametrów użytkowych, a w konsekwencji, odpowiednio długiego użytkowania.

- Sklepy coraz częściej wybierają także panele LVT, które wiernie naśladują materiały naturalne, a są dużo łatwiejsze w utrzymaniu – mówi Andrzej Sienkiewicz. - Natomiast w obiektach przemysłowych bardzo często kładzie się posadzki betonowe wykończone powierzchniowo.

- Instalując pokrycie podłogowe na zbyt słabym podłożu, źle przygotowanym lub zbyt wilgotnym, gwarantujemy sobie kłopoty i problemy z podłogą w przyszłości. Dlatego jest bardzo ważne, aby wybrać właściwe pokrycie podłogowe i zastosować się do wymogów technicznych jego montażu – przekonuje przedstawiciel firmy NOVA.

Już na etapie zakupu warto zwrócić uwagę na zalecane przez producentów plany utrzymania czystości oraz sposoby i środki, jakie będą konieczne, aby zadbać o właściwą konserwację powierzchni. - Uniwersalne środki czystości nie nadają się do właściwego utrzymania w czystości pokryć podłogowych – twierdzi Andrzej Sienkiewicz. – Nieodpowiednie środki mogą uszkodzić lub nawet całkowicie usunąć powłokę zabezpieczającą, którą pokryta została dana podłoga. W szczególności dotyczy to wykładzin PCW.

Niebagatelne znaczenie ma także system wycieraczek przy wejściu do obiektu. Prawidłowo dobrane wycieraczki są w stanie zatrzymać nawet do 80% wnoszonych zabrudzeń. W większości są to ziarna piasku, które na twardą podłogę działają niczym papier ścierny, a w przypadku wykładzin dywanowych, gromadzą się we włóknach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    20,65

  • Śr

    11,93

  • Min

    9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4649

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697968

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane