PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poradnik: Jak ograniczyć koszty składowania warzyw i owoców?

Autor: dlahandlu.pl 24 sierpnia 2016 14:58


Sposobem na minimalizację kosztów przechowywania warzyw i owoców jest wykorzystanie dostępnego zaplecza magazynowego, np. dzięki półautomatycznym systemom gęstego składowania AutoMAG.

Systemy gęstego składowania dedykowane są nie tylko branży owocowo-warzywnej, ale na dobrą sprawę całej branży spożywczej, a zwłaszcza magazynom gdzie wymagane jest zachowanie efektywnej rotacji towaru w systemie FIFO, magazynom ze stosunkowo mało zróżnicowanym asortymentem oraz tam gdzie rotacja towaru jest szybka, a tempo pracy wysokie.

- Systemy gęstego składowania minimalizują liczbę korytarzy międzyregałowych. Dzięki temu, na tej samej powierzchni magazynu możemy zgromadzić od 30 do 70% więcej towaru, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych regałów paletowych rzędowych - mówi Karolina Tokarz, prezes zarządu, dyrektor naczelny PROMAG S.A.

Na takie rozwiąznie zdecydowała się firma FIDO-SAD, zajmująca się produkcją mrożonek z owoców miękkich takich jak: maliny, truskawki i jabłka. Systemu, w który zainwestowała firma FIDO-SAD wymaga zmiany organizacji pracy magazynu. Wszystkie jednostki ładunkowe z warzywami czy owocami (czyli np. palety, skrzyniopalety) składowane są w kanałach tzw. regałów wjezdnych, a całą procedurę załadunku i rozładunku realizuje za nas półautomatyczny wózek wahadłowy AutoMAG Shuttle, którym sterujemy pilotem. Ładunek ustawiamy wózkiem widłowym na wózku wahadłowym znajdującym się na początku każdego kanału wjezdnego i to on ustawia je następnie w regałach. Po wykonaniu czynności wózek wraca na początek kanału po następny ładunek. W analogiczny sposób realizowany jest proces rozładunku regałów. System wyposażony jest w zestaw fotokomórek, które z jednej strony zabezpieczają wózki przed niekontrolowanym zjazdem z regału, a z drugiej pozwalają zlokalizować miejsce postawienia następnego ładunku. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane