PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Poradnik: Jak wybrać ergonomiczne wózki do magazynu chłodniczego

Autor: dlahandlu.pl 26 czerwca 2017 10:45

Organizacja dużego magazynu chłodniczego, przez który rocznie przechodzi ponad 330 tysięcy palet warzyw i owoców, to nie lada wyzwanie. Usprawnieniu pracy w halach duńskiej firmy HP Frugtimport A/S posłużyła flota 23 ergonomicznych wózków do komisjonowania poziomego, które poza zwiększeniem efektywności, pozwoliły istotnie poprawić bezpieczeństwo załogi.

W magazynach świeżej żywności, w których na cały proces intralogistyczny składa się bardzo wiele aktywności, potrzebne są urządzenia, które dynamikę i dużą zwrotność w czasie pracy w wąskich alejkach łączą z wysoką wydajnością podczas kompletacji towarów z pierwszego i drugiego poziomu regałowego. Zwiększeniu efektywności pracy operatorów służy także ergonomiczne wyposażenie pojazdu, które ułatwia utrzymanie w porządku wszystkich niezbędnych narzędzi i dokumentów. Wszystkie te wymagania spełniła flota wózków do komisjonowania poziomego COP-H 10, w które magazyn HP Frugtimport A/S w Velje wyposażyła firma STILL.

W duńskim magazynie świeże owoce i warzywa pakowane i dystrybuowane są do liczącej ponad 150 sklepów dużej sieci handlowej. Zakład pracuje w systemie ciągłym, przez siedem dni w tygodniu. Każdego dnia ciężarówki od wczesnych godzin porannych dostarczają towary od producentów z całego świata. Samochody są rozładowywane, a produkty poddawane kontroli i rejestracji, po której oczekują na odbiór. Dokonuje go 23 pracowników, którzy przygotowują co najmniej 250 wysyłek dla oczekujących na świeże artykuły sklepów.

Wysokie tempo i niełatwe warunki pracy to wyzwania, którym na co dzień musi sprostać załoga zakładu. Z tego względu priorytetem firmy było ułatwienie pracownikom wykonywania codziennych zadań z pomocą odpowiedniego sprzętu. - Bez naszego zespołu towary nie trafiłyby do klientów. Dlatego przy wyborze nowej floty pojazdów, decydującym kryterium była dla nas ergonomia, wysoka jakość i łatwość obsługi maszyny – tłumaczy Ib Poulsen z HP Frugtimport A/S.

Najlepszym kandydatem okazały się wózki do kompletacji poziomej COP-H 10, podnoszące ładunek na wysokość 800 mm. - Bezpieczeństwu pracowników służy ich niska, ułatwiająca wsiadanie i wysiadanie konstrukcja oraz platforma pokryta miękką matą antypoślizgową. Większą wydajność i wygodę użytkowania zapewnia natomiast obustronne wejście do pojazdu – tłumaczy Michał Stanisławski, dyrektor Działu Advanced Applications STILL Polska. Ponadto operator pojazdu chroniony jest wytrzymałą osłoną, która minimalizując negatywne konsekwencje ewentualnej kolizji, jednocześnie nie ogranicza pola widzenia, dzięki czemu kierujący pojazdem ma doskonałą widoczność zarówno z przodu, jak i z tyłu.


 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,50

 • Śr

  4,83

 • Min

  2,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane