Poradnik: Jak wykreować atmosferę świąteczną w sklepie?

Autor: dlahandlu.pl 17 listopada 2016 13:07

Według danych firmy doradczej Cushman & Wakefield, liczba klientów odwiedzających sklepy wzrasta w stosunku do średniej z pozostałych 11 miesięcy o 10-15% - w przypadku miejscowości do 150 tys. mieszkańców, a nawet o 20-30% w dużych aglomeracjach. Zmianom tym towarzyszy zwiększenie obrotów sięgające 80-100%. Jakie elementy wystroju i materiały POS należy wykorzystać, aby utrzymać ten efekt?

By uniknąć wrażenia przeładowania sklepu ozdobami, mając do wyboru różnego typu standy, stojaki i naklejki, warto sięgać po te utrzymane w podobnych kolorach. - Z Bożym Narodzeniem tradycyjnie kojarzone są głęboka czerwień i szmaragdowa zieleń – mówi Filip Gabryelczyk, menedżer sprzedaży segmentu retail TRILUX Polska. - W takim otoczeniu korzystnie wyglądają produkty w jasnych opakowaniach. Działa tu zasada kontrastu negatywnego - na ciemnym tle dobrze prezentują się wyraźnie odróżniające się od niego towary. Efekt wzmocnimy, kierując na sklepowe półki oświetlenie akcentujące – dodaje Gabryelczyk. Dodatkowo, w przypadku artykułów konfekcjonowanych, obroty można zwiększyć stosując tzw. „cross merchandising”. Polega on na lokowaniu komplementarnych propozycji w bezpośrednim sąsiedztwie. Innymi słowy, reguła sprowadza się do zestawienia ze sobą wszystkich składników potrzebnych do przygotowania wybranych potraw w jednym punkcie sklepu.

Stosunkowo prostym i skutecznym sposobem na wprowadzenie świątecznego nastroju jest dobór odpowiedniej muzyki. Według badań spokojne, ciche melodie wydłużają czas spędzany przez klientów w sklepie. Pozytywny wpływ na szereg parametrów wizyty w placówce handlowej – od poziomu satysfakcji po wartość koszyka - ma także emitowanie utworów znanych konsumentom, np. nastrojowych świątecznych przebojów. Należy jednak pamiętać o tym, by lista była wystarczająco długa i różnorodna – tak by nie wywołać odwrotnego od zamierzonego efektu znużenia i rozdrażnienia.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,01

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8739

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane