Poradnik: Jakie herbaty sprzedają się w Polsce najlepiej?

Autor: dlahandlu.pl/portalspozywczy.pl 1 grudnia 2014 18:18

Poradnik: Jakie herbaty sprzedają się w Polsce najlepiej?

Marka Minutka należąca do Mokate jest trzecim najlepiej sprzedającym się brandem (nie licząc marek własnych), a Minutka czarna w opakowaniu zawierającym 100 torebek to najchętniej kupowana herbata w naszym kraju - wynika z danych Mokate za Nielsen - Panel Handlu Detalicznego, Cała Polska, sprzedaż ilościowa w okresie DJ-AS 2014 w kategorii herbat, rynek z wyłączeniem marek własnych.

Według danych GUS, w zeszłym roku Polska sprowadziła łącznie 32 tysiące ton herbaty z czego 28 tysięcy stanowiła herbata czarna. Jej udział w sprzedaży detalicznej wynosi dziś ponad połowę całego rynku,

Wg Euromonitor International wartość polskiego rynku herbaty w 2013 r. wyniosła ok. 2,185 mld zł. W tym roku ma to być ok. 2,183 mld zł. Polska znajduje się na czwartym miejscu w Europie pod względem spożycia herbaty - z wynikiem 1 kg herbaty rocznie na osobę.

Wg danych Euromonitora za 2013 rok (wartość sprzedaży) liderem rynku herbat w Polsce jest marka Lipton z grupy Unilever, a wiceliderem inny brand tego podmiotu - Saga. Na trzecim miejscu uplasowała się marka Herbapol (Herbapol Lublin). Euromonitor nie podaje jednak szczegółowo udziałów rynkowych tych marek czy firm - jedynie pozycję na tle konkurencji w 2013 roku. Nie dzieli również rynku na segmenty - podaje ogólne dane rynkowe. Kolejne miejsca w zestawieniu największych marek herbacianych zajmuje Tata Global Beverages. Na czwartym i piątym miejscu znalazły się odpowiednio marki Vitax i Tetley.

Szóstą pozycję ma Posti, siódmą - Dilmah, a ósmą - Teekanne. Na dziewiątym miejscy znalazła się druga marka herbat Herbapolu, czyli Big-Active (poprzednio Bio-Active), która została przejęta przez lubelską spółkę w 2011 roku. Zestawienie Top 10 na rynku herbat zamyka Minutka z portfolio Mokate.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zbynio 2016-02-21 12:38:38

  ostatnio widziałem nowe herbaty w hotelu w Kołobrzegu - Veertea. To chyba jakaś nowość, zwróciłem uwagę, że nie mają metalowego spinacza, mało która herbata dzisiaj nie ma takiego spinacza. Oznacza to że jest ekologiczna i żadna blacha się tam nie moczy mi w kubku :)

 • janinka88 2015-03-10 09:54:23

  Firma Celmar jest w Pile, ma się świetnie, w ogóle dobre herbatki robią, szczególnie zielone

 • herbatnik 2015-01-26 15:01:36

  Nie wiem kto płaci za "badaniai dane" Euromonitora, ale w ich rankingu pojawiły się firmy które nie istnieją juz od kilku lat np. Stoptex czy Celmar a nie ma Bastka, Sir Rogera czy Belina... materiał do kosza.

ZOBACZ WSZYSTKIE (4)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,69

 • Śr

  0,89

 • Min

  0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4258

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 704461

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane