PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poradnik: Kasy samoobsługowe - przeczytaj w jakim sklepie się sprawdzą

Autor: Jantar dla dlahandlu.pl 7 lipca 2015 12:49

Poradnik: Kasy samoobsługowe - przeczytaj w jakim sklepie się sprawdzą Kasy samoobsługowe mają zastosowanie takze w mniejszych jednostkach handlowych, fot. Jantar

Samoobsługowe stanowiska stają się z roku na rok coraz bardziej popularnym rozwiązaniem. Pojawiają się one w różnych dziedzinach naszego życia: możemy skorzystać z samoobsługowych stanowisk podczas zakupów w sklepie, check-in w hotelu, odprawy na lotnisku czy zaczerpnąć informacji z multimedialnych kiosków. Plusów, które przemawiają za wprowadzaniem systemów samoobsługowych jest bardzo wiele. Warto wspomnieć tutaj o redukcji kolejek przy kasie, wpływie na lojalność i satysfakcję klienta czy zwiększeniu przepustowości oraz obrotów poprzez optymalizację czasu i kosztów pracy.

Dla kogo kasy samoobsługowe?

Zwiększające się ciągle koszty operacyjne sieci detalicznych zmuszają ich właścicieli do patrzenia na nowe innowacyjne koncepcje, które pomagają ograniczać koszty. W placówkach z tradycyjnymi kasami pojawiają się coraz częściej kasy samoobsługowe, które są alternatywą dla klientów dokonujących szybkich zakupów, gdyż pozwalają w znacznym stopniu rozładować kolejki. Również stopień zabezpieczenia systemu kas samoobsługowych jest satysfakcjonujący dla właścicieli placówek. Kasy samoobsługowe zostały wyposażona w wagę bezpieczeństwa z „samouczącą się” bazą danych oraz w system monitoringu i powiadomień, gwarantujący najwyższy poziom bezpieczeństwa transakcji.

Kasy samoobsługowe mają zastosowanie w dużych supermarketach jak również mniejszych jednostkach handlowych. - Nasze pierwsze wdrożenie miało miejsce w 2009 roku w Społem PSS Północ we Wrocławiu w Supersamie Nadodrze. Obecnie nasze” kasy samoobsługowe pracują w sklepach Społem PSS Północ we Wrocławiu, PSS Społem Kielce, PSS Społem Bytomiu, Delikatesach Alma Market S.A czy Supermarkecie Lewiatan Spółki Arkadia w Zielonej Górze - opisuje firma Jantar.

Jantar instalację kasy samoobsługowej, tak jak większość projektów, rozpoczyna od analizy przedwdrożeniowej, w której nakreślane są wszystkie ważne parametry dotyczące wdrożenia.
- Pomagamy klientowi w wyborze odpowiednej konfiguracji urządzenia, wspólnie ustalamy umiejscowienie kasy w sklepie, przeprowadzamy niezbędne szkolenia pracowników.  W późniejszym etapie służymy swoją wiedzą w zakresie komunikacji z klientem związanej z wprowadzeniem innowacyjnych urządzeń. Z punktu widzenia naszego klienta – właściciela/zarządzającego sklepem ważna jest również integracja systemu sprzedaży zainstalowanego na kasie samoobsługowej z oprogramowaniem, które działa w placówce czy sieci handlowej. Stabilne działanie i wymiana informacji pomiędzy systemami pozwala na sprawne zarządzanie oraz ocenę efektywności urządzenia. Klient w momencie zakupu może zdecydować o instalacji urządzenia z płatnością kartą lub gotówką - podaje spółka.

Moduł płatności gotówką dostępny jest również w wariancie z pełnym recyclingiem banknotów i bilonu. Oznacza to że pieniądze krążą w maszynie, nie wymagane jest jej częste zasilanie w gotówkę, gdyż pieniądze wpłacane przez jednego klienta są dostępne do wypłaty kolejnemu kupującemu. System zabezpieczenia weryfikuje pieniądze wpłacane do kasy niwelując płatność fałszywymi banknotami lub monetami.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane