Poradnik: Trendy w rozwiązaniach audio IP w systemach zabezpieczeń

Autor: pr 2 listopada 2017 13:54

Kamery i głośniki sieciowe oraz rozwiązania do kontroli dostępu (w tym, m.in. wideodomofony) firmy Axis z wbudowanymi narzędziami analitycznymi to potężne i ekonomiczne narzędzie pozwalające na natychmiastowe reagowanie na niepożądane zdarzenia, takie jak nieautoryzowane wejście do magazynu czy niepokojące zachowanie przy drzwiach wejściowych. Dodatkowo urządzenia mogą losowo wybierać klientów czy pracowników do kontroli, bez ich wcześniejszego subiektywnego profilowania.

W coraz bardziej konkurencyjnym segmencie handlu detalicznego sprzedawcy nieustannie szukają sposobów na wyróżnienie się wśród tłumu i poprawienia doświadczeń i odczuć swoich klientów. Jednym ze sposobów na to jest odpowiednia muzyka lub dźwięki tła w sklepie. Nowoczesne rozwiązania pozwalają bez problemu równocześnie włączać określone ścieżki dźwiękowe lub komunikaty w kilku sklepach w tym samym momencie lub też odpowiednio podzielić sklep na osobne przestrzenie, w których muzyka będzie dostosowana do oczekiwań klientów.

W wielu przedsiębiorstwach lub sklepach zdecydowanie bardziej efektywne jest wykorzystanie stref podczas rozpowszechniania wiadomości dźwiękowych. Strefy umożliwiają kierowanie reklam bądź komunikatów bezpośrednio do określonych odbiorców w ściśle określonych obszarach, bez konieczności powtarzania wiadomości poprzez całą sieć głośników. Można to osiągnąć, korzystając np. z urządzeń audio połączonych z kamerami sieciowymi i systemem zarządzania obrazem, aby szybko i bezproblemowo wskazać miejsce, w którym ma zostać przekazany komunikat i nadać go tylko do osób, które są nim zainteresowane.

Kamery dozorowe są od dawna stosowane w systemach monitoringu. Wykorzystanie sieciowych narzędzi audio połączonych z nowoczesnymi kamerami IP pozwala operatorom bezpośrednio porozumiewać się z osobami uchwyconymi przez kamerę. W przykładzie ochrony obwodowej osoba odpowiedzialna za nadzór może zauważyć, że ktoś zbliża się do granic chronionego obszaru z niebezpiecznym narzędziem. W takiej sytuacji strażnik może użyć systemu audio, aby poinformować potencjalnego intruza, że jest obserwowany, a policja jest już w drodze. Wiedza o byciu nagrywanym jest ważnym czynnikiem zniechęcającym do popełnienie przestępstwa, a więc chroniącym dobro użytkownika systemów audio.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,55

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8293

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane