PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Poradnik: Zmiana miejsca ekspresu do kawy może zwiększyć sprzedaż napoju o 60 proc.

Autor: dlahandlu.pl 4 maja 2015 11:06

Poradnik: Zmiana miejsca ekspresu do kawy może zwiększyć sprzedaż napoju o 60 proc. Bartłomiej Dudka

Do najczęstszych błędów na stacjach benzynowych należą nieczytelne oznaczenia, ustawienie ekspozycji w nieodpowiednim miejscu, czy złe oświetlenie, oraz jakość obsługi. A wystarczą niewielkie zmiany, by polepszyć wrażenia kupujących, np. sympatyczne powitanie czy uśmiech sprzedawcy.

Aby zapewnić pozytywny customer experience, należy zacząć od poznania naszych klientów - czego szukają, co przykuwa ich uwagę, gdzie najczęściej przebywają, w jakich kierunkach się poruszają, a także jakiego rodzaju czynności wykonują w konkretnych strefach. W oparciu o te obserwacje warto zbudować tzw. „mapę doświadczeń”, czyli schemat przedstawiający poszczególne etapy wizyty klienta w miejscu sprzedaży lub obsługi. Ułatwi on zaplanowanie i wdrożenie zmian, które poprawią doświadczenia zakupowe odwiedzających. 

Przykładem na potwierdzenie powyższych słów może być przypadek jednej z dużych sieci paliwowych, która w 2013 roku wprowadziła ofertę samoobsługowych mini-kawiarni, w których klienci mogli zakupić świeżo mieloną kawę na wynos. Zainteresowanie konsumentów nową usługą było jednak znacznie mniejsze niż oczekiwano. – Audyt ekspercki obejmujący badania ścieżek ruchu klientów i ustanowienie tak zwanych „map ciepła” wykazały, że niekorzystna lokalizacja ekspresów do kawy (zbyt daleko od wejścia) i brak wyraźnych oznaczeń były główną przyczyną tego, że konsumenci po prostu nie byli świadomi nowej oferty. Po tym, jak zmieniono lokalizację mini-kawiarni i wprowadzono system czytelnego oznakowania, komunikat stał się widoczny dla klientów już od wejścia. W efekcie wprowadzonych zmian nastąpił wzrost sprzedaży kawy o 60 proc. – opowiadał podczas swojego wystąpienia Bartłomiej Dudka z Branch Brothers.


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane