Porównywarki cenowe głównym źródłem informacji zakupowej

Autor: pr 26 listopada 2015 09:15

Penetracja urządzeń mobilnych wśród internautów to 69%. Aktywnie wykorzystują je m.in. w celu przeglądania internetu, czy wyszukiwania informacji produktowych. W tym celu zaglądają najczęściej do porównywarek cenowych i wyszukiwarek - wynika z raportu Izby Gospodarki Elektronicznej "M-commerce. Kupuję mobilnie".

Informacji o produktach szukamy przede wszystkim w porównywarkach cenowych (44%) i wyszukiwarkach (37%). Warto podkreślić również niezwykle istotne znaczenie opinii znajomych i rodziny oraz wpisów znajomych na serwisach społecznościowych, które wspólnie są ważnym źródłem informacji zakupowych dla 45% konsumentów. Oprócz tego, konsumenci przeglądają również stronę www marki/ sklepu (28%) i fora internetowe (28%).

- Jedną z przyczyn, dla których wzrasta zainteresowanie porównywarkami cenowymi w wersjach mobilnych jest smartshopping, czyli kupowanie „z głową”. Trend ten jest coraz bardziej popularny także w Polsce. Wielu z nas w trakcie zakupów w tradycyjnych sklepach sięga po smartfona, by porównać ceny oglądanych produktów z tymi w e-sklepie. To sprawia, że kupujemy bardziej świadomie i korzystnie. Warto też podkreślić, że skoro podstawowym zadaniem porównywarek cen jest ułatwianie zakupów, to klienci, niezależnie od urządzenia z jakiego korzystają, muszą mieć do nich intuicyjny dostęp. - tłumaczy Piotr Broniarczyk, Prezes Grupy Okazje.info

Niezależnie od tego, z jakiego urządzenia do celów zakupowych korzysta konsument, najpopularniejsze typy źródeł informacji wykorzystywanych w procesie zakupowym pozostają te same. Gdy przypatrzymy się jednak użytkownikom mobilnym, możemy zauważyć, że następuje tu znaczny wzrost wykorzystania serwisów aukcyjnych/ platform zakupowych. Jest to zapewne efekt popularności i dostępności w kanale mobilnym największej mobilnej platformy zakupowej, jaką jest Allegro. Konsumenci mobilni korzystają też z większej liczby źródeł informacji zakupowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3934

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane