Port Lotniczy w Gdańsku odrzucił ofertę Baltony

Autor: dlahandlu.pl 1 lipca 2016 15:38

Zarząd Przedsiębiorstwa Handlu Zagranicznego "Baltona" S.A. poinformował, że 1 lipca 2016 r. w ramach przeprowadzonego konkursu, został poinformowany, że jego oferta dotycząca najmu powierzchni 4,5 tys. mkw. przeznaczonych na prowadzenie działalności handlowej i gastronomicznej w Terminalach Pasażerskich Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy zorganizowanym przez Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. nie została wybrana.

Baltona związana jest swoją ofertą do momentu zawarcia przez wynajmującego umowy najmu z oferentem, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, nie dłużej jednak niż przez 120 dni od dnia założenia tej oferty. Jeżeli oferent, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza nie podpisze umowy, wynajmujący może wezwać Baltonę do zawarcia umowy najmu zgodnie z ofertą złożoną przez spółkę.

Jednocześnie Baltona informuje, iż na podstawie obecnie obowiązujących umów najmu wraz ze spółkami ze swojej grupy kapitałowej prowadzi w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy działalność handlową oraz gastronomiczną na powierzchni ok. 2 tys. mkw., przy czym obecnie obowiązujące umowy najmu zawarte są na okres do kwietnia 2017 r. lub czerwca 2018 r.

W ocenie spółki obniżenie przychodów po wygaśnięciu obecnie obowiązujących umów najmu z wynajmującym i zaprzestanie działalności w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy będzie miało istotny wpływ na obniżenie przyszłych przychodów, przy czym na dzień dzisiejszy spółka nie jest w stanie precyzyjnie wskazać skutków finansowych z tym związanych.

Jednocześnie Baltona informuje, iż jej intencją jest uzyskanie porównywalnych powierzchni usługowych w innych lokalizacjach w związku z czym rozważa realizację projektów akwizycyjnych w Polsce i za granicą jak również zamierza przystępować do konkursów na wynajem kolejnych powierzchni usługowych. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,98

  • Śr

    7,70

  • Min

    4,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane