Portfel zleceń PA Nova na 2013 r. to 160 mln zł

Autor: PAP 6 listopada 2012 20:23

Portfel zleceń PA Nova na 2013 r. w kontraktach budowlano-deweloperskich wynosi obecnie ok. 160 mln zł i może ulec zwiększeniu. Z kolei przychody z najmu powinny w przyszłym roku sięgnąć 40 mln zł - poinformowała prezes spółki, Ewa Bobkowska.

Portfel zleceń na przyszły rok sięga obecnie ok. 160 mln zł. Z kolei przychody z najmu szacujemy w 2013 r. na 40 mln zł wobec ok. 25 mln zł spodziewanych w tym roku. Oczywiście nie jest wykluczone, że backlog ulegnie zwiększeniu" - powiedziała na konferencji Ewa Bobkowska.

Dodała, że w związku z ciężką sytuacją firm budowlanych, do spółki zwracają się inwestorzy z kontraktami na budowę innych obiektów niż parki handlowe i galerie.

"W tegorocznych przychodach takie zlecenia będą stanowiły ok. 10 proc. A w przyszłorocznym backlogu odpowiadają za ok. 15 proc." - skomentowała Bobkowska.

Obecnie PA Nova realizuje kontrakt dla TRW Braking Systems na rozbudowę obiektu handlowego o halę produkcyjno-magazynową. Jego wartość to blisko 30 mln zł.

PA Nova jest w trakcie budowy siedmiu obiektów dla sieci handlowych. Sześć z nich zostanie zakończonych w grudniu tego roku i wówczas wygenerują zysk, ostatni zostanie oddany w I kwartale roku przyszłego.

W III kwartale spółka zakończyła realizację dwóch obiektów własnych - galerii w Kluczborku na 10,5 tys. m. kw. powierzchni najmu oraz galerii w Kędzierzynie-Koźlu na 22 tys. m. kw. W planach spółki są trzy kolejne obiekty - w Jaworznie (46,5 tys. m. kw.), Myszkowie (2 tys. m. kw.) oraz Kamiennej Górze (3,35 tys. m .kw.).

"Największą inwestycją jest galeria w Jaworznie. Jej wartość to 250-260 mln zł. W 30 proc. sfinansujemy ją środkami własnymi, w tym wniesiemy grunt, natomiast 70 proc. kapitału będzie pochodziło z kredytu bankowego. Możliwe, że w przyszłym roku sprzedamy któryś z naszych obiektów w celu finansowania tej inwestycji" - skomentowała.

Dodała, że ze względu na budowę galerii w Jaworznie, spółka nie planuje wypłaty dywidendy z zysku za 2012 r. Z zysku za 2011 r. PA Nova wypłaciła w formie dywidendy 4,99 mln zł, co dało 0,5 zł na akcję. Była to pierwsza dywidenda w historii spółki.

Prezes poinformowała, że planowany termin oddania galerii handlowej w Jaworznie to wiosna 2015 r. (spółka spodziewa się pozwolenia na budowę na przełomie marca i kwietnia 2013 r. i chce wystartować z budową w II połowie przyszłego roku). Park handlowy w Myszkowie ma być gotowy wiosną 2013 r., a park handlowy w Kamiennej Górze w 2014 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    8,99

  • Śr

    6,74

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane