PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Portret smart Polaka

Autor: pr 7 czerwca 2016 12:46

Według ostatnio opublikowanego raportu przygotowanego przez Mobile Institute dla Pralniomatów Hi'Shine, idea Smart Living najlepiej znana jest osobom w wieku 25-34 lat mieszkającym w miastach powyżej 500 tysięcy mieszkańców.

Smart życie polega według nich na: inteligentnym wykorzystaniu dostępnych zasobów; skupianiu się na tym, co robimy dobrze i lubimy robić, a korzystaniu z usług zewnętrznych w pozostałych obszarach; stosowaniu nowoczesnych technologii na co dzień. Aż 97% Polaków deklaruje, że żyje przynajmniej częściowo zgodnie z założeniami idei Smart Living, natomiast 84% korzysta z nowoczesnych rozwiązań w celu ułatwienia i przyspieszenia realizacji zadań.

Do obowiązków, których osobiste wypełnianie przysparza najwięcej niedogodności, należą: gotowanie, pranie, sprzątanie, robienie zakupów. Jakie możliwości w tym zakresie daje nam Smart Living?

1. Posiłki bez gotowania

Stosunek Polaków do gotowania zmieniły serwisy służące do zamawiania jedzenia z restauracji online. Zapewniają one jednoczesny dostęp do menu wielu restauracji gotowych dostarczyć posiłek do naszego domu lub biura. W podjęciu decyzji pomagają opinie użytkowników. Najwięcej lokali – ponad 5 tysięcy – ma w ofercie Pyszne.pl, dostępne w przeglądarce oraz jako aplikacja na systemy Android i iOS. Serwis nie dolicza żadnych opłat – ceny dań są identyczne, jak w restauracjach.

2. Czyste ubrania z pralniomatu

Jednym z głośnych w ostatnim czasie przełomów jest uruchomienie ogólnopolskiej sieci pralniomatów Hi'Shine. Na czym polega ich nowatorstwo? Z usługi można skorzystać o dowolnej porze, w dowolnym pralniomacie, na przykład w drodze do pracy. Potrzebujemy do tego jedynie telefonu komórkowego. Czyste ubrania odbierzemy już następnego dnia.

3. Sprzątanie na godziny

Pozamiatane.pl, serwis łączący klientów ze sprawdzonymi sprzątaczami, działa na razie wyłącznie na terenie Warszawy, jednak planuje wkrótce objąć zasięgiem także inne miasta. Pozwala w kilku krokach zamówić przez internet usługę sprzątania. Użytkownik może zadecydować o terminie, czasie, a nawet wybrać na podstawie opinii konkretną osobę, której powierzy wykonanie prac w swoim domu czy biurze. Usługę można zamówić jednorazowo lub cyklicznie.

4. Optymalizowane zakupy

Skrócić czas spędzany na zakupach pomagają porównywarki. Jedną z najpopularniejszych jest aplikacja Idealo, pozwalająca sprawdzić oferty z ponad trzystu różnych sklepów internetowych. Po wpisaniu nazwy, kodu EAN lub zeskanowaniu kodu kreskowego otrzymujemy szczegółowe informacje o produkcie: dane techniczne, zdjęcia, materiały wideo, testy i opinie. Możemy też liczyć na przysłanie powiadomienia, gdy interesujący nas produkt dostępny jest w atrakcyjnej cenie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    6,59

  • Min

    3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane