Porzucona galeria handlowa w Otwocku znalazła nowego właściciela

Autor: Linia Otwocka 16 października 2012 18:58

Połowa nieruchomości w centrum podwarszawskiego Otwocka, na której spółka Dorex planowała zbudować galerię handlową, znalazła nowego właściciela. Teren w wyniku licytacji komorniczej za 9,8 mln zł nabyła warszawska spółka Orfea - informuje Linia Otwocka.

Zadowolenia z wyniku licytacji nie kryli przedstawiciele władz miasta, bo centrum Otwocka przez kilka ostatnich lat straszyło „dziurą w ziemi". Na łamach Linii Otwockiej prezydent miasta przyznał, że cieszy się, iż licytacja okazała się skuteczna. Teraz przed samorządem stoi jeszcze jedno wyzwanie - odebranie wieczystego użytkowania drugiej części terenu.

Prezydent przyznał, że nie zna intencji nowego właściciela co do zagospodarowania terenu, ale potwierdził, że powstanie galerii handlowej będzie oznaczało dla miasta wygraną. Wkrótce ma dojść do spotkania przedstawicieli spółki Orfea z władzami Otwocka, w trakcie którego miasto przedstawi swoje oczekiwania, a inwestor plany.

Realizacja Galerii Otwock o powierzchni 24 tys. mkw. została ogłoszona w 2005 roku. Dwa lata później Dorex otrzymał pozwolenie na budowę. Wtedy inwestor zapowiadał jej otwarcie na rok 2009, a następnie przełożył na grudzień 2010 roku. Z tych deklaracji jednak się nie wywiązał. Inwestycja utknęła na etapie parkingu podziemnego.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,19

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane