Poseł Górski: Problemem środowiska handlowego jest fakt, że nie mówi jednym głosem

Autor: dlahandlu.pl 14 czerwca 2013 09:56

- Problemem środowisk gospodarczych w Polsce jest to, że są skłócone i nie mówią jednym głosem, przedstawiając swoje racje politykom - powiedział Tomasz Górski, poseł Solidarnej Polski, zaproszony do udziału w konferencji POHiD, dotyczącej aktualnych problemów środowiska handlowego.

- Postulaty zgłaszane przez środowiska gospodarcze są często wykluczające się, co powoduje, że do polityków dociera kakofonia głosów - dodał poseł Górski. 

Przykładem kwestii co do której środowisko handlowe jest podzielone jest projekt zmian Kodeksu pracy, dotyczący zakazu handlu w niedzielę. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Rada Centrów Handlowych są jej przeciwne. Tymczasem Polska Izba Handlu i Naczelna Rada Zrzeszeń Handlu i Usług popierają te przepisy.

Poseł Górski odnosząc się do kwestii zmian w ordynacji podatkowej i przepisach podatkowych, które zdaniem POHiD idą w złym kierunku, stwierdził, że również jako przedsiębiorca ma wrażenie, że prawo podatkowe zmierza w kierunku nadmiernej fiskalizacji i braku wolności gospodarczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b. prac sieci spec. HACCP 2013-06-14 19:12:05

  Panie pośle Górski przecież jest pan przedsiębiorcą toteż mówi pan jednym głosem z POHiD-em i PRCH bo to przecież lobbyści zachodnich sieci opłacani ze składek tychże!!! Wstyd przejawiać zmartwienie że inne org, handlowe prawdziwie polskie mają inne zdanie- to demokracja Pośle Solidarnej Polski!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,50

 • Śr

  6,94

 • Min

  3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane