Posłowie PiS zgłosili poprawki do ustawy o zagospodarowaniu. Projekt wraca do komisji

Autor: www. dlahandlu.pl, PAP 23 września 2015 20:01

Posłowie PiS zgłosili poprawki do ustawy o zagospodarowaniu. Projekt wraca do komisji fot. shutterstock

23 września Sejm rozpatrzył w drugim czytaniu poselski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Zgodnie z nim lokalizacja sklepu o powierzchni powyżej 2000 m kw. będzie musiała być przewidziana w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Ponadto projekt przewiduje, że obszary, na których będą mogły powstać takie obiekty handlowe będą musiały zostać określone w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy.

Komisje: Infrastruktury oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej wniosły o uchwalenie projektu bez poprawek. Sprawozdanie przedstawiła posłanka PO Krystyna Sibińska. W związku z poprawkami zgłoszonymi przez posłów PIS projekt trafił ponownie do komisji, które nad nim pracowały.

Jak podał PAP, zdaniem posła Andrzeja Adamczyka (PiS) należy m.in. zmienić definicję obszaru przestrzeni publicznej. "Proponujemy jasno i wyraźnie określić studium uwarunkowań kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy" - mówił poseł.

Przypomnijmy, Inicjatorami nowelizacji byli posłowie Platformy Obywatelskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane