PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Posłowie podzieleni ws. zakazu handlu w niedziele

Autor: dlahandlu.pl 6 października 2016 11:07

Posłowie na posiedzeniu, które odbyło się w Sejmie 4 października, dyskutowali o konsekwencjach wprowadzenia zakazu handlu w niedziele. Poniżej prezentujemy skróty wypowiedzi przedstawicieli PiS, PO, Nowoczesnej, Kukiz'15 i PSL.

Jan Mosiński (PiS):
Wnioskodawcy w przedstawionym projekcie wzorują się na podobnych rozwiązaniach, które obowiązują w wielu państwach europejskich. Godne podkreślenia jest to, że projektodawcy proponują ograniczenie handlu, a nie jego całkowity zakaz (...).  

(...) W tym miejscu warto jednak przytoczyć zapewnienie autorów projektu ustawy, że ograniczenie handlu w niedziele nie tylko nie spowoduje zmniejszenia obrotów w handlu, a tym samym
konieczności redukcji zatrudnienia, ale w początkowym okresie nawet zwiększy obroty sklepów.
Biorąc pod uwagę, że jest duże zapotrzebowanie społeczne dotyczące ograniczenia handlu w niedziele, a także fakt, że szanujemy dobre, prospołeczne projekty obywatelskie, w imieniu Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość pragnę zapewnić, że będziemy pracować w Sejmie nad inicjatywą dotyczącą ograniczenia handlu w niedziele. (...).

Maria Małgorzata Janyska (PO):
(...) to jest ustawa, która wprowadza ograniczenia, ale jednocześnie jest furtka dostępu pewnych segmentów, pewnych rodzajów handlu, który będzie można prowadzić bez tego zakazu (...). 
(...) gdyby nie konsumenci, to w niedziele ten handel w ogóle by nie istniał. Kto chodzi po tych
sklepach w niedziele? Kto potrzebuje robienia zakupów?
(...) Nie powiedział pan jeszcze o kolejnej, bardzo ważnej grupie zawodowej, która może niestety stracić pracę. Nie powiedział pan o polskich – polskich – producentach, nie powiedział pan o polskich dostawcach. Bo wszystkie te, jak to się nazywa w ustawie, podmioty świadczące usługi na rzecz handlu mają być zamknięte w niedziele od godz. 6 rano do poniedziałku do godz. 6 rano.
Drodzy konsumenci, w poniedziałek możecie się spodziewać, że nie kupicie towarów świeżych, tych,
których potrzebujecie, tych, do których jesteście przyzwyczajeni, a może nawet i we wtorek. Bo logistyka w związku w tym będzie mogła ruszyć od poniedziałku od godz. 6 rano i nie chodzi o gotowe, zatowarowane samochody, tylko dopiero przygotowanie i konfekcjonowanie w centrach magazynowych itd. Dopiero być może dotrą we wtorek (...).


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane