Postawiono zarzuty za przeklejanie etykiet na przeterminowanych rybach

Autor: gazeta.pl 23 maja 2013 14:12

Dwie osoby usłyszały zarzuty w głośnej sprawie przeterminowanych ryb znalezionych przed rokiem w zakładzie w Lublinie. Podejrzani to dwoje byłych kierowników filii zakładu ze Śląska. Odpowiedzą za zlecanie pracownikom m.in. przerabiania etykiet czy zmienianie terminów ważności - czytamy w gazeta.pl.

Przeterminowane mrożone ryby, częściowo bez oznakowań, a częściowo z pozmienianymi etykietami, znaleziono w kwietniu ubiegłego roku w lubelskim magazynie jednej ze śląskich firm. Śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Jest prowadzone dwutorowo: po pierwsze, w sprawie zmieniania etykiet, po drugie - czy nie doszło do narażenia zdrowia i życia konsumentów. 

Ryby, zgodnie z decyzją powiatowego lekarza weterynarii w Lublinie zostaną zutylizowane. Na razie jeszcze to się nie stało, bo trwa postępowanie administracyjne. Właściciel firmy, w której znaleziono przeterminowany towar, dostał 30 tysięcy złotych kary za prowadzenie zakładu bez zatwierdzenia. Chodzi o to, że magazyn, w którym przechowywano ryby, działał bez zgody inspekcji. Miało go nie być, a był. Sygnał o tym, że dalej funkcjonuje, był anonimowy - czytamy w gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane