Postępują prace przy Starej Piecowni w Rudzie Śląskiej

Autor: www.dlahandlu.pl 13 września 2011 12:48

Zamysł inwestora, aby zachować charakterystyczne elementy architektury przemysłowej Śląska, wkracza w fazę realizacji. Plan architektoniczny dla budynków Starej Piecowni powstał na podstawie analizy oryginalnych planów i rysunków sprzed ponad wieku.

- Obiekt Starej Piecowni wymagał od nas trudnej sztuki powiązania zupełnie nowej funkcji obiektu do jego założenia funkcjonalnego sprzed dziesiątków lat. Oczywiście nie mogło się obyć bez konsultacji i uzgodnień projektu z Konserwatorem Zabytków w Rudzie Śląskiej. Zwracaliśmy szczególną uwagę na poszanowanie tradycji w połączeniu z zastosowanymi nowoczesnymi materiałami - ocenia Konrad Dziopa, architekt spółki GC Investment.

Centrum  Stara Piecownia, o planowanej powierzchni wynajmu ok. 1500 mkw., powstaje przy ul. 1-go Maja, głównej arterii miasta, oraz Drogowej Trasie Średnicowej (droga szybkiego ruchu łącząca 5 miast konurbacji górnośląskiej). Dojazd do obiektu planowany jest od ul. 1-go Maja. Tuż obok Starej Piecowni powstaje obiekt handlowy prowadzony przez operatora spożywczego. W pierwszej strefie oddziaływania inwestycji znajduje się zwarta zabudowa mieszkaniowa, usługowo-handlowa oraz przemysłowa.

 

Projekt Stara Piecownia to jeden z wielu prowadzonych przez GC Investment. Obecnie w portfolio firmy znajduje się 31 projektów w trakcie realizacji. Komercjalizacją obiektu zajmuje się ASTARIS Property Solutions.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9343

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane