Potężna promocja cenowa w sklepach sieci Biedronka? Na dostawców padł blady strach

Autor: Puls Biznesu 13 sierpnia 2012 09:04

Potężna promocja cenowa w sklepach sieci Biedronka? Na dostawców padł blady strach

Właściciel sieci Biedronka, spółka Jeronimo Martins chce przeprowadzić w swoich polskich sklepach mega promocję i sprzedać wszystko za pół ceny - pisze "Puls Biznesu". Co na to dostawcy?

Jak wynika z informacji "Pulsu Biznesu", Jeronimo Martins - właściciel Biedronki - chce po wakacjach powtórzyć w Polsce scenariusz wielkiej obniżki cen, do której doszło 1 maja tego roku w Portugalii. Wtedy w sklepach Pingo Doce ścięto ceny o połowę wszystkie ceny.

- Do związanych z Biedronką producentów już rozesłano informację o takim planie. Jeszcze nie wiadomo dokładnie, kiedy dojdzie do promocji, ale na pewno będzie powiązana z otwarciem dwutysięcznego sklepu sieci - mówi w rozmowie z "PB" osoba z branży handlowej. Do tego zaś dojdzie niedługo, bo na koniec czerwca Biedronka miała 1941 sklepów.

Zaopatrujący Biedronkę producenci mają nadzieję, że handlowy gigant nie zdoła zmusić ich do współfinansowania promocji. Liczą też na to, że inne sieci handlowe, z którymi współpracują, nie wpadną na podobne pomysły. Dostawcy narzekają też, że promocja marketingowo da im niewiele lub zupełnie nic - czytamy w "PB".

"Ze względu na odmienną specyfikę  polskiego i portugalskiego rynku nie są planowane działania podobne do  akcji promocyjnej sieci Pingo Doce w Portugalii 1 maja. Z okazji otwarcia 2000. sklepu nasi klienci będą mogli jednak liczyć na  dedykowaną ofertę produktów w atrakcyjnych, niskich cenach - głosi odpowiedź biura prasowego Jeronimo Martins na pytania - donosi Puls Biznesu.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • fx 2012-08-23 12:14:24

  Mam pytanie...co na to Polski Rząd? To możliwe jest tylko tu...To jest solidarność naszych producentów...,,nikt się nie zgodzi..." tak powiedzą....ale i tak ktoś się wychyli....i znowu kasa poleci do Portugalii...przepraszam do Holandii

 • TOM 2012-08-21 19:51:26

  TAK JAK WCINA DOSTAWCÓW TAK I WYCINA KLIJENTÓW ALE CI JESZCZE NIEWSZYSCY WIEDZĄ

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  9,72

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane