Powierzchnię handlową trzeba wykorzystać w inny sposób. Biznes o zakazie handlu w niedziele

Property News 24 listopada 2017 16:55

Najwięcej straci gastronomia – zyskać mogą kina. Centra handlowe będą szukać pomysłu na inne wykorzystanie swoich powierzchni - nie milkną komentarze po decyzji sejmu w sprawie niedziel bez handlu. Posłowie przyjęli ustawę o ograniczeniu handlu w niedziele.

Od marca 2018 r. będzie można handlować tylko w dwie niedziele w miesiącu - w pierwszą i ostatnią. W 2019 r. handlowa będzie tylko ostatnia niedziela każdego miesiąca, od 2020 r. ma obowiązywać całkowity zakaz handlu w niedziele.

- Prawdopodobnie sklepy będą czynne dłużej w czwartek i piątek – komentuje Grzegorz Pękalski, członek zarządu Karuzela Holding. - Zadaniem deweloperów i inwestorów jest przystosować się do obecnej sytuacji. Jedynym odbiorcą, który może na nowych przepisach skorzystać będą kina. Biznes kinowy może się poprawić. Najwięcej stracą natomiast usługi gastronomiczne. Obroty restauracji, lodziarni, kawiarni bardzo spadną. W konsekwencji nie sądzę by przedstawiciele tych podmiotów decydowali się otwierać swoje lokale w zamkniętych centrach.

Zakaz nie będzie obowiązywał sklepów internetowych - co może otworzyć furtkę najemcom obiektów handlowych, np. w postaci organizowania w niedziele eventów promocyjnych podczas których będzie kwitł handel w internecie.

- Handlować nie będzie można, ale rozrywkę zapewniać tak – mówił podczas spotkaniu Klubu Polskiej Rady Biznesu Maciej Krenek, pełnomocnik zarządu Strabag. - Centra handlowe w niedzielę przestaną być centrami handlowymi co nie znaczy, że najemcy nie będą prowadzić działalności.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    12,01

  • Min

    8,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane