Powstał film o założycielu McDonald's

www.portalspozywczy.pl 3 grudnia 2016 22:44

3 lutego 2017 r. do polskich kin trafi film McImperium. W roli Raya Kroca, założyciela McDonalds' Corporation zobaczymy Michaela Keatona.

Fabuła McImperium (oryginalny tytuł: The Founder) inspirowana jest historią pochodzącego z Czech Rajmunda Alberta "Raya" Kroca. Na początku lat 50. ten 52-letni sprzedawca mikserów do koktajli mlecznych trafia do Los Angeles, gdzie poznaje braci Dicka i Maca McDonaldów. 

Bracia McDonald wprowadzają w życie innowacyjną koncepcję restauracji szybkiej obsługi serwującej dania typu fast-food. Kroc zaproponował właścicielom lokalu pomoc w stworzeniu ogólnokrajowej sieci lokali o identycznym menu i wystroju. Dick i Mac przystali na propozycję. W kolejnych latach Kroc stworzył system franczyzowy, a w 1961 roku kupił od braci prawa do nazwy McDonald's za rekordową wówczas sumę 2,7 mln dolarów. 

Pod koniec lat 70. sieć McDonald's posiadała już ponad 4 tys. restauracji w USA i 21 zagranicą.

W McImperium w postać Kroca wcielił się Michael Keaton, zdobywca Oscara za rolę w "Birdmanie". W pozostałych rolach zobaczymy m.in. Nicka Offermana, Patricka Wilsona i Laurę Dern.

Portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane