Powstał serwis, który wystawi za nas rzeczy na Allegro

Autor: dlahandlu.pl 27 kwietnia 2012 11:16

Osoby chcące sprzedać przedmiot na aukcji internetowej, mogą skorzystać z usługi brokera, który wyręczy ich w całej procedurze sprzedaży na np. allegro.pl, począwszy od opisu, poprzez wystawienie przedmiotu, na wysyłce skończywszy. Sprzedający może zlecić odbiór z domu lub przekazać go w punkcie obsługi.

Jednocześnie BrokerAukcyjny.pl wprowadza szereg usług takich jak: zlecenie zakupu na aukcji, zakup na aukcji przedmiotów używanych od osób prywatnych na kredyt ratalny.


Broker aukcyjny sprzedaje lub kupuje rzeczy w imieniu tych, którzy nie mogą lub nie chcą tego zrobić sami: przy sprzedaży przekazują brokerowi swój przedmiot w Punkcie Obsługi (drop-off - zasięg obecnie Warszawa Ursynów), lub broker go odbiera (pick-up service - zasięg obecnie Warszawa i okolice) i sprzedaje na aukcjach w ich imieniu, przy zakupie wskazują mu aukcję, a broker dokonuje w ich imieniu zakupu danej rzeczy (zasięg - cały kraj)

W przypadku sprzedaży, właściciel przedmiotu otrzymuje emailem link do aukcji, gdzie może obserwować licytację. Wylicytowana kwota jest pomniejszana o kwotę prowizji za usługę brokerską i przelewana na konto sprzedającego. Sprzedawane przedmioty są do chwili wysłania zdeponowane w strzeżonym i ubezpieczonym magazynie. W przypadku usługi zakupu, kupujący określa limit do którego broker ma licytować i adres odbioru przedmiotu.

Obecnie, dzięki usłudze opracowanej wspólnie przez serwis BrokerAukcyjny.pl i SygmaBank SA, możliwy jest zakup na raty przedmiotów używanych - w tym sprzedawanych przez osoby prywatne. Aby tego dokonać, kupujący wskazuje aukcję na której chce wystawić przedmiot i wypełnia wniosek kredytowy (w punkcie obsługi lub poprzez stronę BrokerAukcyjny.pl). W ciągu 30 minut otrzymuje potwierdzenie zdolności kredytowej i przyjęcie zlecenia zakupu. Umowa kredytowa jest wysyłana kurierem do kupującego, gdzie podpisuje on ją w obecności kuriera. Kupiony przedmiot jest przesyłany kurierem do kupującego.

Brokerzy aukcyjny funkcjonują w wielu krajach m.in. w USA i Wlk. Brytanii, działając głównie w oparciu o serwis Ebay.com, który prowadzi dla takich firm specjalny program współpracy - Trading Assistant.  

Spółka liczy, iż w perspektywie bieżącego roku otworzy co najmniej jeszcze jeden punkt obsługi w Warszawie. W dalszej kolejności, planowane jest otwieranie kolejnych punktów w innych miastach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,99

  • Śr

    3,34

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 11001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane