Powstała aplikacja sprawdzająca polskość produktów

Autor: innpoland.pl; dlahandlu.pl 12 listopada 2015 10:44

Powstała aplikacja sprawdzająca polskość produktów fot. za www.pola-app.pl

11 listopada miała swoją premierę aplikacja Pola. Za jej pomocą można sprawdzić czy dany produkt jest oparty na polskim kapitale, wyprodukowany w Polsce, czy jest elementem zagranicznego koncernu - podaje portal innpoland.pl

Aby skorzystać z aplikacji trzeba zeskanować kod kreskowy za pomocą urządzenia mobilnego. Po zeskanowaniu powinny pojawić się informacje o firmie, która wyprodukowała dany produkt. Twórcy aplikacji stworzyli podstawową bazę produktów, ale liczą na to, że użytkownicy będą zgłaszać do nich kolejne firmy, których wciąż nie ma w bazie.

- Każdemu producentowi Pola przypisuje od 0 do 100 punktów. Pierwsze 35 punktów przyznaje proporcjonalnie do udziału polskiego kapitału w konkretnym przedsiębiorstwie. Dalsze 10 punktów otrzymuje ta firma, która jest zarejstrowana w Polsce, a kolejne 30, o ile produkuje w naszym kraju. Dalsze 15 punktów zależy od tego, czy zatrudnia w naszym kraju w obszarze badań i rozwoju. Wreszcie ostatnie 10 punktów otrzymują firmy, które nie są częścią zagranicznych koncernów - czytamy na stronie pola-app.pl.

Partnerami w tworzeniu aplikacji zostali: Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Koduj Dla Polski.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • PP 2015-11-13 09:10:53

  Super aplikacja! Życzę powodzenia twórcom, kupujmy polskie produkty!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  3,02

 • Min

  2,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane