PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Powstanie koncernu FoodCare - Hygienika w rękach Austriaków

Autor: Puls Biznesu 8 listopada 2012 09:01

Za dwa tygodnie Wiesław Włodarski zdecyduje, ile akcji Hygieniki dokupi. Sprawę stawia jasno - "więcej akcji Hygieniki w zamian za obecność na półkach całej europejskiej sieci Schlecker" - pisze "Puls Biznesu".

Włodarski ma obecnie ponad 5 proc. akcji w Hygienice, która za 3 mln euro przejmuje połowę udziałów w polskiej sieci upadłych drogerii Schlecker, liczącej u nas 180 placówek. Druga połowa udziałów oraz 1,2 tys. lokali w Austrii, Belgii, Luksemburgu oraz we Włoszech jest właśnością austriackiego funduszu Tap09 - czytamy w "PB".

Jak przyznają przedstawiciele funduszu, na razie testowana jest sprzedaż produktów, ale tylko Hygieniki. Jeszcze nie zdecydowano, czy będą one dostępne we wszystkich placówkach w Europie.

Przypomnijmy, Wiesław Włodarski wraz z Kamilem Kliniewskim chcą stworzyć mocną grupę spożywczo-chemiczną i do tego właśnie potrzebują jak najszerszej sieci dsytrybucji. To mają być właśnie drogerię, zwłaszcza, że Austriacy zapowiedzieli zmianę modelu działania sieci Schlecker. Lokale mają zmienić szyld na Dayli i oferować - poza kosmentykami i chemią - ubrania, napoje, żywność oraz liczne usługi - pisze "Puls Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane