Poznański rynek jest bardzo wymagający dla inwestorów centrów handlowych

Property News 7 lutego 2013 14:35

Poziom nasycenia rynku centrów handlowych w Poznaniu jest bardzo wysoki. W tym roku w mieście otworzy się kolejny duży obiekt i kilka mniejszych. - Taka sytuacja wymaga innego podejścia do klienta i najemcy. Liczy się strategiczne myślenie połączone z umiejętnością przeprowadzenia dobrej analizy rynku oraz kreatywnością w działaniach promocyjno-wizerunkowych - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Wojsz, dyrektor Galerii Malta w Poznaniu.

Rynek poznański jest bardzo wymagający ze względu na dużą liczbę centrów handlowych. Pomimo tego, ubiegły rok zamknęliśmy liczbą ponad 7 milionów klientów, a w grudniu galeria zanotowała rekordową liczbę 742 tysięcy odwiedzających.

Obroty centrum w ub.r. wzrosły o 6 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Te wyniki oraz przeprowadzane przez nas badania pokazują, że nasza kondycja jest bardzo dobra.

Czym różni się poznański rynek nowoczesnej powierzchni handlowej od rynków innych dużych miast w Polsce?

Poziom nasycenia rynku obiektów komercyjnych w Poznaniu jest bardzo wysoki. W tym roku otworzy się tu kolejne duże centrum handlowe i kilka mniejszych. Taka sytuacja wymaga innego podejścia do klienta oraz najemcy. Z całą pewnością liczy się tu strategiczne myślenie połączone z umiejętnością przeprowadzenia dobrej analizy rynku oraz kreatywnością w obszarze działań promocyjno-wizerunkowych.

W jaki sposób sytuacja ta wygląda od strony sieci handlowych?

Nowe marki szukają kolejnych lokalizacji w dużych aglomeracjach i w najlepszych centrach handlowych, dlatego też wiele premier na rynku poznańskim miało miejsce właśnie w Galerii Malta.

Poznań leży stosunkowo blisko zachodniej granicy i świadomość zachodnich marek w naszym mieście jest wysoka. To z pewnością jest czynnikiem przemawiającym za lokowaniem biznesu właśnie tutaj.

Czy w związku z tym w Galerii Malta mogą się pojawić nowi najemcy?

Proces komercjalizacji zachodzący w Galerii Malta jest działaniem ciągłym i jest związany z naturalną wymianą najemców oraz ze strategicznymi zmianami w tenant miksie. Bieżący rok rozpoczęliśmy od podpisania umów z dwoma nowymi najemcami.

W 2012 roku w Galerii Malta zostało otwartych kilkanaście nowych salonów należących do wiodących polskich i światowych firm. W zapewnieniu wygody klientom i zwiększaniu obrotów najemców przeprowadzane są m.in. działania relokacyjne.

Galeria Malta nadal pozostaje w czołówce miejsc wybieranych na debiut marek w obrębie Wielkopolski. Centrum powiększa także swoją ofertę rekreacyjną, na bieżąco poszerzana i dywersyfikowana jest jego oferta gastronomiczna.

 Czytaj wiecej: propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane