Pozwał do sądu KFC za nazwę kanapki

Autor: gazeta.pl 9 września 2014 09:21

Pozwał do sądu KFC za nazwę kanapki

Patrick Texas, występujący w programach typu talent-show, pozwał do sądu sieć restauracji KFC za nazwę jednej z kanapek. Zdaniem showmana pracownicy KFC, sprzedając kanapkę Grander Texas, szydzili z jego nazwiska - czytamy w gazeta.pl.

Showman domagał się 20 tys. zł za naruszenie jego dóbr osobistych: godność i prawa do nazwiska. W pozwie sądowym zaznaczył, że pracownicy KFC wielokrotnie zachowali się wobec niego niestosownie. W jaki sposób? Pracownicy sieci mieli w jego obecności wydawać innym klientom popularną kanapkę Grander Texas, mówiąc: "Proszę odebrać Texasa".

Jego zdaniem właściwą formą powinno być "proszę odebrać kanapkę Grander Texas". - Zachowanie pracowników restauracji w oczach mojego klienta było szydzeniem z niego. Personel kpił ze zbieżności między nazwą kanapki a jego nazwiskiem - argumentował przed sądem adwokat mężczyzny, przekonując, że pracownicy restauracji znali muzyka z różnych talent-show, w których ten brał udział.

Patrick Texas występował w programach: "Disco Star", "Must be the music", w pierwszej edycji "Mam talent", "You can dance" czy "X Factor". 

Chciał również, by sąd zobowiązał sieć do przedstawienia listy pracowników jego restauracji wraz ze zdjęciem, by mógł wskazać, kto konkretnie go obrażał, serwując kanapkę Grander Texas. Sąd jednak wniosek odrzucił.

Sprawą zajmowały się dwa sądy. Pierwszym był wrocławski sąd okręgowy, drugim Sąd Apelacyjny we Wrocławiu. Oba uznały, że showman nie wykazał, by jego dobra osobiste rzeczywiście zostały naruszone.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • alagorr 2014-09-12 15:28:12

    Tylko czekać aż poseł Marian Piłka pozwie PZPN :)

  • o take Polske walczyliści 2014-09-10 11:48:38

    a jak miał udowodnić, że szydzono z niego ? miał nagrać te sytuacje, aby potem usłyszeć nielegalnego nagrywania/podsłuchu jak to miało miejsce ze znanymi politykami?

    Polska to kraj bezprawia, sady robią co chcą i jak chcą i kiedy chcą. W USA w 11 mcy zapadła wyrok w sprawie defraudacji Mardoffa za przekręt na ok. 40 mld, w POlsze w sprawie AmberGold jeszcze nie ruszył proces - sam Sinekiewicz odpowiednio określił ten kraj :-)

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane