Pozytywna ocena koniunktury w handlu detalicznym

Autor: dlahandlu.pl 23 sierpnia 2017 14:34

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się w sierpniu na poziomie plus 9,4 (plus 8,3 w lipcu). Poprawę koniunktury sygnalizuje 16,8% badanych przedsiębiorstw, pogorszenie – 7,5% (przed miesiącem odpowiednio 16,2% i 7,9%). Pozostałe podmioty uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie - podał GUS.

Bieżąca sprzedaż oceniana jest pozytywnie, choć nieco ostrożniej niż w ostatnich czterech miesiącach; przewidywania w tym zakresie są najbardziej korzystne od kwietnia br. Również od kwietnia br. zgłaszane są nieznacznie optymistyczne diagnozy sytuacji finansowej. Odpowiednie prognozy są bardziej pozytywne od formułowanych w ostatnich trzech miesiącach. Stan zapasów towarów jest nadal uznawany za nadmierny. W związku z bardziej korzystnymi prognozami sprzedaży, wzrost zamówień towarów u dostawców może być większy od zapowiadanego w lipcu. Możliwe jest niewielkie zwiększenie zatrudnienia. Dyrektorzy firm przewidują wzrost cen.

W bieżącym miesiącu we wszystkich prezentowanych branżach handlowych oceny koniunktury są pozytywne: tekstylia, odzież, obuwie (plus 21,7 w sierpniu, plus 18,6 w lipcu), pojazdy samochodowe (plus 8,8 w sierpniu, plus 12,3 miesiąc wcześniej), żywność (plus 6,4 w sierpniu, plus 5,0 w lipcu) oraz artykuły gospodarstwa domowego ogółem (plus 5,9 w sierpniu, plus 0,3 przed miesiącem).

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane