Pozytywne perspektywy Tesco dla Europy Środkowo-Wchodniej

www.portalspozywczy.pl 10 czerwca 2013 14:46

Grupa Tesco jest optymistycznie nastawiona co do swojej działalności w Europie Środkowo-Wchodniej, gdzie jej sprzedaż jest pod presją, a warunki gospodarcze są trudne.

Gigant handlu detalicznego wskazuje, że długoterminowe perspektywy rynków w regionie są "bardzo dobre", mimo ciężkich obecnie warunków w handlu. Ian Hutchins, dyrektor ds. korporacyjnych powiedział, że obecnie warunki są trudne dla każdego, jednak według Tesco rynki w regionie mają dobre perspektywy wzrostu.

Tesco, które działa m.in. w Czechach, na Węgrzech, w Polsce i na Słowacji, podało, że w pierwszym kwartale sprzedaż like-for-like spadła w trzech z tych czterech rynków. Tylko Węgry wyłamały się z tego trendu.

Prezes Philip Clarke przyznał, że Tesco zwolniło tempo ekspansji w regionie z powodu niepewnych warunków ekonomicznych i podkreślił, że lokalna działalność musi być mocniej skupiona wokół istniających biznesów.

Hutchins powiedział zaś, że Tesco zamierza kontynuować rozwój produktów convenience i biznesu internetowego w regionie. Dodał, że rynek detaliczny staje się coraz bardziej wyszukany.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane