PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Praca w handlu jest bardzo ciężka, ale nie wymaga wyspecjalizowanych kwalifikacji

Autor: www.dlahandlu.pl 28 maja 2015 14:05

Problemy z pozyskaniem siły roboczej w sklepach spożywczych wiążą się z charakterem tej pracy, wymagającym nieraz wysiłku fizycznego od pracownika, jak również z wysokością wynagrodzenia kształtowanego przez specyfikę tej branży. Praca w handlu jest bardzo ciężka, ale nie wymaga na początkowych stanowiskach wyspecjalizowanych kwalifikacji czy umiejętności - zaznacza Michał Kędzia, partner Enterprise Investors w komentarzu do raportu KPMG pt. "Na rozdrożu. Wyzwania i priorytety sieci spożywczych w Polsce".

Na obraz sytuacji na rynku pracy wpływa także konkurencja ze strony innych segmentów handlu detalicznego. Pracownik, który ma do wyboru porównywalną płacę w supermarkecie i np. w perfumerii, wybierze tę drugą, bo obciążenie fizyczne jest mniejsze, a praca zwyczajnie lżejsza. - Utrzymanie niskiej rotacji kadr jest jednak bardzo ważne. Każda zmiana, nawet na poziomie szeregowego pracownika, wymaga przecież szkoleń, poznania i weryfikacji. Radzenie sobie z rotacją jest więc bardzo ważne, choć niełatwe - tłumaczy Michał Kędzia.

- Próbujemy to robić na kilka sposobów. Po pierwsze, staramy się zatrudniać mieszkańców pobliskich miejscowości, bo bliskość geograficzna miejsca pracy jest bardzo istotna. Po drugie, jesteśmy aktywni w lokalnych społecznościach w ramach działań CSR prowadzonych przez spółkę, co także cementuje w pewien sposób związki z pracownikami - dodaje partner Enterprise Investors.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Adam 2015-09-14 20:05:16

    sporo ogłoszeń z ofertami pracy widziałem niedawno na gowork

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane