Pracodawcy chcą dyskutować o zmianach w ustawie o UOKiK

Autor: Konfederacja Lewiatan 5 listopada 2013 10:13

Konfederacja Lewiatan jest zaniepokojona trwającymi pracami legislacyjnymi nad rządowym projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz ustawy - Kodeks postępowania cywilnego.

- Projekt stoi w sprzeczności z intencjami rządu, by polską gospodarkę deregulować i ułatwiać prowadzenie działalności gospodarczej. Kładzie nacisk wyłącznie na dwie wartości, jakimi są ochrona konkurencji i ochrona konsumentów. Dobra te są oczywiście istotne i zasługują na ochronę prawną, ale jednocześnie ustawodawca powinien zapewnić równowagę z innymi wartościami konstytucyjnymi, takimi jak prawo własności, swoboda działalności gospodarczej, prawo do sądu, czy prawo do obrony. W ocenie przedsiębiorców, projekt w obecnym kształcie takiej równowagi i proporcjonalności nie zapewnia - uważa organizacja.

Z tego powodu, Konfederacja Lewiatan wspólnie z Business Centre Club, Polską Organizacją Handlu i Dystrybucji, Polską Izbą Informatyki i Telekomunikacji, American Chamber of Commerce in Poland, Krajową Izbą Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji oraz Polską Izbą Komunikacji Elektronicznej zwróciły się do Tadeusza Aziewicza, przewodniczącego Podkomisji powołanej przez sejmową Komisję Gospodarki do rozpatrzenia projektu ustawy, z prośbą o spotkanie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane