PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Pracownica wygrała w sądzie z Biedronką. Poszło o majowy protest

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 7 lutego 2018 10:34

Pracownica wygrała w sądzie z Biedronką. Poszło o majowy protest Fot. materiały prasowe

Sieci handlowe uznały ubiegłoroczny majowy protest pracowników za nielegalny. Niektóre z nich, w tym Biedronka i Dino, wyciągnęły w związku z tym konsekwencje, udzielając nagany za udział w akcji. Ukarani się z tym nie zgodzili i oddali sprawy do sądów. Właśnie zapadają pierwsze wyroki - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Jak podaje "DGP", jest pierwsza wygrana pracownika w sprawie udzielonej mu nagany za udział w proteście. 

Pracownica naganę otrzymała w czerwcu ub. r. W uzasadnieniu przeczytała, że została nałożona za rozdawanie ulotek informacyjnych o proteście oraz za naruszenie bezpieczeństwa i higieny pracy w sklepie. Jednak na czas udziału w akcji kobieta wzięła wolne, co oznacza, że nie była w tym dniu zobligowana do pełnienia obowiązków pracowniczych.

Przypomnijmy: 2 maja br. podczas protestu części pracowników sieci handlowych były rozdawane ulotki dla klientów sklepów oraz dla pracowników sieci handlowych. Dodatkowo protestujący pracownicy mieli przyklejoną nakleję z wizerunkiem pandy. Naklejki i ulotki przygotował NSZZ Solidarność.

Na ulotce dla klientów z jednej strony widniał wizerunek pandy z hasłami: „Pan da większe zatrudnienie”, „Pan da wyższe wynagrodzenie”. Z drugiej - informacja dla klientów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane